Демодекоз або підшкірний кліщ у котів - це не рідкісний діагноз. Але мало хто з власників знає, що саме викликає його виникнення, а також як лікувати цю хворобу. Спробуємо розібратися в цьому питанні більш детально. Розповімо, що таке підшкірний кліщ, як він проявляється, і як з ним впоратися.
Чому розвивається демодекоз?
Основний винуватець розвитку демодекозу - крихітний членистоногий, підшкірний кліщ. Він є на шкірі практично кожного кота, але при цьому далеко не завжди викликає будь-які неприємні симптоми. Однак у разі зниження опірності організму, наприклад, на тлі недостатньо сприятливих умов життя або за наявності супутніх хвороб, цей паразит активується, починає неконтрольовано розмножуватися і викликає симптоми хвороби.
Також існують різновиди таких кліщів, які можуть передаватися здоровим тваринам від хворих, ними заразити кішку може і господар, наприклад, якщо принесе таких паразитів на взутті.
Як проявляється демодекоз?
Типові ознаки хвороби включають:
- свербіж;
- випадання шерсті;
- запальний процес - почервоніння шкіри та поява горбків на ній.
Хвороба може вражати лише окремі ділянки тіла або значну його поверхню. У важких випадках шкіра покривається кірками, можливе приєднання вторинної бактеріальної інфекції.
При появі будь-яких запальних змін на шкірі улюбленця, а також при випаданні шерсті, краще не зволікати і звертатися за консультацією до ветеринара. Своєчасна діагностика допомагає вчасно приступити до лікування і знизити ризик генералізації (поширення) хвороби. Також ранній початок терапії дає змогу швидше взяти захворювання під контроль.
Лікування демодекозу
Якщо аналізи виявляють у кішки підшкірний кліщ, як лікувати його визначає лише лікар ветеринар. Власнику необхідно створити вихованцеві максимально сприятливі умови утримання, в т.ч. організувати якісне харчування, виключити стреси тощо. Також проводиться лікарська терапія.
Якщо виявлено підшкірного кліща у котів, лікування зазвичай охоплює місцеву терапію і приймання таблеток (або проведення уколів). Як лікарські засоби можуть використовуватися:
- розчини, наприклад, Амітразин плюс - для місцевої обробки вогнищ ураження;
- таблетки, наприклад, Superium (Суперіум) Панацея для внутрішнього прийому;
- краплі на холку, наприклад, MoxiShield, активні компоненти яких всмоктуються в кров і надають системний ефект (вони зазвичай допомагають позбутися і інших паразитів, зокрема бліх, глистів, інших видів кліщів).
Таблетки і краплі від демодекозу для кішок застосовують за схемою, прописаною ветеринаром. Найчастіше терапія має тривалий характер, підшкірний кліщ у вихованців нерідко рецидивує, зокрема й протягом усього життя. Тому лікування демодекозу у кішок спрямоване не тільки на миттєве придушення симптомів, а й на профілактику рецидивів у майбутньому.