Також шукають:
- cухий корм для котів
- корм для котів
- Роял Канін для котів
- Пуріна Про План для кішок
- 1st Choice для котів
- Acana корм для кішок
- Advance корм для котів
- Almo Nature для кішок
- Amity корм для кішок
- Araton корм для кішок
- Arden Grange для кішок
- Баскервіль корм для котів
- Better корм для кішок
- Bonacibo корм для кішок
- Bravery корм для кішок
- Brekkies корм для кішок
- Brit Care для кішок
- Brit Premium для котів
- Brit Veterinary Diet для кішок
- Carnilove для котів
- Cat Chow для кішок
- Cherie корм для кішок
- Корм Criss для кішок
- Корм для кішок Diamond Naturals
- Dr.Clauder's для кішок
- Exclusion корм для кішок
- Farmina корм для кішок
- Gemon корм для кішок
- Gheda для котів
- Grandorf для кішок
- Half Half корм для котів
- Корм Happy Cat для кішок
- Корм Хіллс для котів
- HiQ корм для кішок
- Home Food корм для кішок
- How Meow для кішок
- Josera корм для кішок
- Josera Josicat корм для кішок
- Корм для кішок Lara
- Mera корм для кішок
- Miogatto корм для кішок
- Monge корм для кішок
- Natures Protection для кішок
- Necon корм для кішок
- Корм Nutram для котів
- Orijen корм для кішок
- Ownat корм для кішок
- Profine для кішок
- Sanabelle корм для кішок
- Savory корм для кішок
- Schesir корм для кішок
- Taste of the Wild корм для кішок
- Холістик корм для кішок
- Суперпреміум корма для котів
- Корма преміум класу для кішок
- Корма економ-класу для кішок
- Корм для кошенят
- Корма для дорослих кішок
- Корма для літніх котів
- Гіпоалергенний корм для кішок
- Корм для вагітних кішок
- Корм для кастрованих котів
- Корм для малоактивних кішок
- Корм для кішок із проблемами печінки
- Корм для чутливого травлення для кішок
- Корм для котів із проблемами нирок
- Корм для вибагливих котів
- Корм для чутливого травлення для кішок
- Корма для кішок при цукровому діабеті
- Сухий корм для кішок при ожирінні
- Корм для кішок з пробіотиками
При виборі корму є кілька принципів, і почати потрібно з того, що якщо ви щойно взяли кота, то в перші дні в новому домі годуйте його тим самим, що він їв раніше. Переїзд – це стрес для кота, а переводити на інше харчування слід лише після того, як пройде адаптація. Якщо ж ми не знаємо, що їв котик раніше, або хочемо перевести його на інший раціон, то давайте обирати разом.
Види кормів: сухий і вологий
Готові корми бувають сухі та вологі. Як правило, обидва типи є повнораціонним харчуванням (тобто повноцінним), головна різниця полягає у вмісті рідини: до 80% у вологому кормі та до 10% у сухому кормі для котів. Склад того й іншого від одного виробника, до речі, також відрізняється, тому, якщо для вас це важливо, обов’язково читайте інформацію на упаковці.
Насамперед враховуйте, що сухим кормом для котів годувати дешевше, адже його витрачається менше – він більш концентрований, до того ж його легше зберігати.
Але іноді, наприклад, маленькі кошенята чи досить літні тварини не можуть розгризти сухі гранули. У такому разі консерви для котів необхідні. Звичайного здорового улюбленця можна годувати, чергуючи сухий корм для котів і вологий, але не змішуйте їх в один прийом їжі.
Поєднання сухого та вологого корму
Важливо: якщо ви оберете таке поєднання, будьте готові до того, що тварина може радіти консервам і вередувати через гранули. Це не привід потурати їй. Часто консерви легше їсти, та й запах у них яскравіший. Привчіть свого улюбленця до чіткого режиму, наприклад, консерви давайте раз на день увечері, а в решту часу – лише корм сухий для котів. Коти – народ консервативний і перестають чекати «смачненьке» в інший час, крім звичного. Якщо, звісно, ви самі не порушуватимете це правило.
Класи кормів: що обрати?
Отже, наступний крок: обираємо клас корму.
Коротко зазначимо, що якісне харчування – запорука ТРИВАЛОГО здоров’я тварини. Багато проблем від низькоякісного харчування накопичуються поступово і проявляються через роки, коли допомогти тварині вже складно і дорого.
Тому, якщо економія – не головна мета, то клас супер-преміум або холістик – однозначно найкращий вибір.
Врахування віку та фізіології
Отже, з класом визначилися, тепер потрібно врахувати вік і фізіологію.
Більшість виробників створюють окремі формули сухого корму для кошенят і дорослих улюбленців, а також для літніх і малорухливих котів чи кастрованих. Загалом складом вони не відрізняються, але мають різну кількість певних компонентів, вітамінів і калорій. Наприклад, корм для кошенят сухий більш поживний і має менший розмір гранул. Формула для літніх або малоактивних котів, навпаки, менш калорійна, може додатково містити антиоксиданти (проти старіння) і хондроїтин (для суглобів). У їжі для кастрованих котів зазвичай також знижена калорійність, а вміст фосфору та магнію строго контролюється – для профілактики сечокам’яної хвороби.
До речі, часте питання: що робити, якщо кошеня кастрували у віці до року – продовжувати годувати його кормом для кошенят чи переходити на «дорослий» склад для стерилізованих? Відповідь: краще переходити на сухий корм для стерилізованих.
Спеціалізовані корми
Існують сухі корми для котів з довгою шерстю – у них підвищена доза вітамінів групи В і жирних кислот. Є спеціальний котячий корм сухий для котів великих порід, який враховує навантаження на суглоби. Є навіть корми для окремих порід. Усе це створено для того, щоб, з одного боку, максимально врахувати конкретні потреби певної тварини, а з іншого – полегшити вибір господарям, у яких бракує часу розбиратися в усіх нюансах.
Холістики: особливості підходу
Тут варто окремо сказати про корми категорії холістик, у яких можна зустріти формулювання «для всіх стадій життя». Виробники таких формул вважають, що в природі тварини харчуються по суті однією їжею на різних етапах життя, головне – щоб харчування було максимально наближеним до природного. Сухий корм для кошеняти чи, навпаки, неактивного улюбленця відрізнятиметься лише нормою годування. Це дещо інший підхід, який має свої підстави. Він ближчий тим господарям, які воліють детально вивчати склад. Такі корми зазвичай належать до високої цінової категорії, а якість інгредієнтів у них справді найвища.
Власне, це наш наступний важливий пункт при виборі.
Значення складу корму
Отже, обов’язково читаємо склад. Адже навіть у межах одного класу різниця в якості може бути значною.
На першому місці в складі має бути м’ясо в тому чи іншому вигляді. Гарним тоном є зазначення відсотків вмісту основних інгредієнтів. Також чим кращий сухий корм для кота, тим детальніше розписані інгредієнти. Наприклад, курка в складі може виглядати як два окремі компоненти: свіже м’ясо курки та борошно з м’яса курки.
Кукурудза і пшениця вважаються потенційними алергенами, до того ж це найдешевші й менш поживні злаки, тому в кормах для дорослих котів дорожчого сегмента їх замінюють рисом. Або ж зернові взагалі виключають, про що виробники зазвичай активно згадують в описі.
Кукурудза в кормах: за і проти
Окремо кілька слів про кукурудзу.
Якщо пшениця вважається алергеном через високий вміст глютену, то щодо кукурудзи точаться численні суперечки – шкодить вона тваринам чи ні. Адже кукурудзяний глютен відрізняється від пшеничного і не викликає проблем ні в людей, ні в тварин із непереносимістю глютену.
Ми схиляємося до того, що кукурудза буває різної якості. І саме низькоякісна кукурудза в складі може спричинити алергію в улюбленця (таку можуть використовувати в дешевих кормах). Кукурудза високого класу може бути в складі й не становить загрози для здоров’я. Виключення кукурудзи зазвичай підвищує вартість. Тож вирішувати вам, чи варто купувати сухий корм для котів із кукурудзою.
Корма для алергіків
Склад потрібно перевіряти і власникам тварин-алергіків. Наявність у назві слова «гіпоалергенний» зазвичай означає відсутність найпоширеніших алергенів, таких як курячий білок, соя чи пшениця. У таких кормах курку часто замінюють м’ясом ягняти, качки чи риби.
Деякі породи схильні до певних видів алергій або непереносимості окремих компонентів. Якщо ви берете кошеня в розпліднику, хороший заводчик розповість вам про особливості конкретної породи й дасть рекомендації щодо годування. Враховуйте це при виборі розплідника! Заводчик має викликати довіру і добре розбиратися в усіх питаннях догляду та годування котів конкретної породи.
Лікувальні корми: тільки за призначенням
Існують також лікувальні корми, про що зазначено в назві – їх застосовують при захворюваннях, і призначає їх виключно ветеринар. У жодному разі не можна призначати їх самостійно чи давати «для профілактики», це може зашкодити.
Перехід на новий корм
Останній етап – перевірка на практиці.
Ми визначилися з вибором, ретельно вивчили склад, врахували всі індивідуальні особливості, а тепер потрібно поступово – протягом одного-двох тижнів – переводити тварину на новий раціон, поступово підмішуючи новий сухий котячий корм до старого. Орієнтуйтеся на стан стільця: якщо він регулярний і сформований, то все йде добре. Якщо в кота немає блювоти, проносу, а через кілька тижнів не з’являються свербіж, лупа чи залисини, вважайте, що ваш вибір підійшов. На жаль, іноді буває навпаки. І не тому, що ви щось зробили не так, а через індивідуальну засвоюваність компонентів. Тому ніхто точно не знає, чи підійде вашій тварині корм, поки не спробуєте. Саме тому сухий корм для котів, ціна якого навіть найвища, не завжди означає, що він буде найкращим для вашого улюбленця. Це не катастрофа і не вирок – просто підбирайте і пробуйте, поки не знайдете підходящий.
Корисні поради щодо годування
І наостанок кілька загальних важливих рекомендацій.
- Слідкуйте, щоб біля миски з їжею завжди стояла миска з водою, і міняйте воду якомога частіше. Під час годування сухим кормом важливо, щоб тварина споживала достатньо рідини. А коти дуже чутливі до чистоти й свіжості води.
- Дбайливі господарі часто стежать, щоб миска з їжею ніколи не була порожньою. Але це загрожує переїданням і, зрештою, ожирінням. Дотримуйтесь норм, зазначених на упаковці, не перегодовуйте, навіть якщо вам здається, що улюбленець їсть мало. Пухкенький котик виглядає мило, але здоровий кіт – це підтягнутий маленький тигр, у якого промацуються ребра.
У нашому зоомагазині «Зоодом Бегемот» завжди можна купити сухий корм для котів високої якості. Ми здійснюємо доставку в різні міста України