Сухі корми для вибагливих котів
Домашні тварини, як і їхні господарі, можуть мати власні смаки у їжі. Формуються вони з раннього дитинства. Якщо кота годувати ласощами зі столу, очікується, що він вимагатиме таких «десертів» постійно. Якщо дозволяти вихованцю їсти з рук, саме так він навчитися і, цілком можливо, після відмовлятиметься від миски. Але трапляється, що розбірливість у їжі пов'язана не з неправильними звичками, а з чутливим ШКТ. У кожному з цих випадків може знадобитися сухий корм для вибагливих котів.
Причини перебірливості кота в їжі
Перше, що необхідно зробити, якщо вихованець почав відмовлятися від їжі - звернеться до ветеринара, щоб виключити можливі захворювання ШКТ, печінки.
Інші можливі причини зміни харчового настрою улюбленця:
- Шкідливі звички – коли кота підгодовують зі столу. Насичені уподобаннями продукти людського раціону, солоні страви не несуть тварині ніякої користі і виробляють у ній певну залежність. Кішка ігноруватиме свою миску з їжею, вимагаючи від господаря ласощів. Внаслідок цього вона почне споживати шкідливі продукти, повністю відмовившись від корисних. Це загрожує захворюваннями не тільки ШКТ, але й інших систем та органів.
- Різка зміна раціону. Змінювати корми, урізноманітнити харчування корисно. Але це завжди потрібно робити поступово та з урахуванням потреб тварини. Якщо є схильність до алергій або у тварини свої особливі переваги у смаках - краще звернути увагу на корми для кішок з чутливим травленням.
- Стрес - годувати улюбленця потрібно в спокійній обстановці, куди не нагрянуть галасливі діти, собаки, що гавкають, і так далі. Також вихованці можуть відмовлятися від їжі, якщо їм пропонують залишки попередньої порції або брудне місце. Важливо стежити за чистотою "обіднього столу" кота. Будь-які стресові ситуації біля миски можуть суттєво вплинути на апетит.
- Харчова непереносність - є улюбленці, які болісно сприймають новий корм. З такими чотирилапими краще не експериментувати з постійним пошуком раціону та разом із ветеринаром підібрати оптимальний корм для кішок із чутливим травленням.
У кожному випадку рекомендується виробити для вихованця режим годування, тоді буде менше ризиків, що здорова домашня тварина може стати вибагливою в їжі.
Особливості корму для котів із чутливим травленням
Слід розуміти: якщо причина розбірливості в їжі не пов'язана з повсякденними навичками, а стосується особливостей роботи ШКТ, обов'язково варто підійти до вибору харчування з особливою увагою.
Симптоми чутливого травлення:
- запори чи діареї;
- часті відрижки;
- метеоризм;
- кров у калі;
- блювання;
- зміна звичної ходи;
- неприємний запах із рота;
- втрата ваги.
У таких ситуаціях потрібно пропонувати улюбленцеві спеціальний корм з відмінним складом:
- наявністю спеціальних протизапальних добавок, серед яких насіння льону чи ромашка;
- відсутністю або мінімізованою кількістю злаків;
- збалансованим рівнем клітковини;
- зниженим вмістом жирів;
- відсутністю небезпечних складових, серед яких барвники, ароматизатори.
Також такі корми, як правило, складаються з меншої кількості інгредієнтів, щоб мінімізувати ризики подразнення шлунково-кишкового тракту алергічними продуктами або іншими елементами, що не переносяться. Крім цього, продукт для чутливих кішок піддаються вищого ступеня переробки, щоб їх було легко перетравлювати.
Купити корм для кота з чутливим травленням можна на сайті Інтернет-магазину "Зоодом Бегемот". Ми пропонуємо якісну продукцію з доставкою по всій Україні.