Зареєструйся та отримай -5% на перше замовлення

Каталог
собаки
кішки
вет аптека

На що і чому хворіють собаки дрібних порід?

У Аліни, постійної клієнтки та друга нашого магазину, помер собака. Маленький Джой, той-тер'єр. Йому був лише рік. Зовні собака виглядала здоровою, хіба що була набагато меншою за стандартний для породи розмір. Але господиню це не бентежило, навіть навпаки – подобалося, адже ці породи цінні своїм мініатюрним розміром.

Проте вже у піврічному віці стали виявлятися проблеми зі здоров'ям у малюка. Ні Аліна, ні заводчик не пов'язували їх із розміром собаки. Хоча останній мав знати (і, швидше за все, знав), що причина криється в генетиці та неприродній мініатюрності…

Ми написали цю статтю для тих, хто піклується про здоров'я та лікування своїх собак і має бути в курсі, як правильно їх доглядати, лікувати та запобігати захворюванням.

Головна причина захворювань собак дрібних порід

Майже всі сучасні собаки маленьких порід – це штучно виведені породи, а селекція не завжди означає вдосконалення. Іноді це жертви, на які йдуть заради моди, щоб отримати ще й ще менший «примірник». При цьому розуміючи, що і внутрішні органи «мініка» зовсім крихітні, часто непропорційні, недорозвинені і просто не можуть справлятися зі своїми функціями.

Тварини з відхиленнями від норм розвитку передають їхньому потомству. І захворювання виходять на рівень генетичних, на жаль. А лікування собаки стає вкрай складним.

Саме це є найчастішою причиною таких захворювань собак:

  1. Проблеми зі скелетом. Це може бути зміщення шийних хребців, недорозвиненість грудної клітки. Помітити це без огляду фахівця практично неможливо, але спостережливий господар побачить, що при різких поворотах голови собака скиглить – йому боляче; не дає торкатися шиї, грудної клітини; мало та обережно пересувається. Це все симптоми захворювання скелета та кісток.
  2. Крихкість кісток. Вони настільки тонкі і маленькі, що пошкодити їх легко легкого. Дбайливий господар для запобігання переломам і ударам дотримуватиметься дієти і даватиме в достатній кількості кальцій улюбленцю.
  3. Хворобою цуценят можна назвати захворювання Пертеса, при якому уражається головка стегнової кістки (зазвичай відбувається у піврічному віці). Сигналом тривоги для господаря буде зміна рухливості цуценя, кульгання, швидка стомлюваність, відмова від активних ігор. Це спадкове захворювання, але воно лікується у вигляді операції.
  4. Хвороби ротової порожнини. Хибна поліденція, або затримка випадання молочних зубів, трапляється дуже часто у малюків. Якщо вчасно не видалити молочні, зуби починають просто рости у два ряди – молочні та постійні, розвивається карієс, зубний наліт, неправильний прикус. Виною тому вузька щелепа та маленький проміжок між зубами. Що робити, щоб запобігти захворюванню? Слідкувати за гігієною порожнини рота та регулярно відвідувати ветеринара.
  5. Незаростаюче джерельце. Зазвичай кістки черепа зростаються на 10-14 день після появи світ, але у разі патологій цього немає зовсім. На жаль, це не піддається лікуванню.
  6. Гідроцефалія. Збільшення об'єму голови через рідину, що накопичується. Через це голова росте непропорційно до тіла, але головне лихо в тому, що гідроцефалія у собак викликає серйозні неврологічні відхилення. Якщо діагностувати на ранніх стадіях, можливе лікування.
  7. Слабкість черевних м'язів при неправильному способі життя призводить до пупкових гриж.

Ще одна причина хвороб собак.

Всі перелічені вище захворювання аж ніяк не 100% виявляються у всіх йорків, тойчиків, шпіців і т.д. Більшість із них, народжені в «сім'ях» дбайливих та чесних заводчиків відрізняються чудовим здоров'ям.

Однак часто господарі не повністю усвідомлюють свою роль та відповідальність за здоров'я цуценя. Дворовий Тузик через те, що вижив і виріс у агресивному середовищі, має сильний імунітет і може пережити навіть ентерит. Однак домашня, теплична міні-собака може серйозно захворіти на легку рану.

Через недбалість людей дуже часто відбувається

  1. Травмування собаки. Через її мініатюрність дуже часті випадки побутових травм: собака впав, штовхнули, придавили дверима і т.д.
  2. Пізніше діагностування хвороб. До цього спричиняє нерегулярне відвідування ветеринара. Адже багато хвороб собак і цуценят можна успішно діагностувати і лікувати, якщо виявити на ранніх стадіях.
  3. Чи не зроблені вчасно щеплення.
  4. Застуди через переохолодження. Причина цього – недотримання температурного режиму в будинку або – найчастіше – переохолодження під час прогулянок. Одяг для таких гладкошерстих малюків не розкіш, а необхідність.
  5. Захворювання ШКТ, нирок, печінки, сечостатевої системи, недобір ваги через неправильне годування. Необхідно завжди дотримуватись рекомендованої для породи дієти.

Ми зовсім не хочемо налякати вас і відмовити брати собаку! Міні-породи прекрасні, шалено привабливі та ніжні.

Ми хочемо, щоби свідомих собачників було більше!

Тому склали невеликий список порад, дотримуючись яких можна зберегти здоров'я своєму улюбленцю:

  1. Перед тим, як взяти собаку, уважно вивчіть стандарти породи (зростання, вага, забарвлення тощо).
  2. Не беріть собаку у неперевірених заводчиків. Вас повинні насторожити фрази на кшталт: "У нас можна придбати найменших тойчиків/шпіців/йорків". Пам'ятайте, чим може загрожувати критично низьке зростання та вага.
  3. По можливості познайомтеся з батьками щеняти. Як вони виглядають, наскільки здорові, скільки їм років.
  4. Вчасно робіть усі щеплення.
  5. Регулярно відвідуєте ветеринара (до речі, як і де знайти хорошого, прочитайте тут ).
  6. Дбайте про збалансоване харчування собаки. Вибирайте корми класу холістик або супер-преміум, не заощаджуйте на якості корму.
  7. Слідкуйте за гігієною ( порожнини рота, шерсті, кігтів, вух).
  8. Будьте спостережливими: відзначайте зміни у поведінці собаки.
  9. Підпишіться на розсилку Зоодом та стежте за оновленнями наших статей.

Тому що обізнаний - отже, озброєний.

P/S/ Що ж трапилося з Джоєм... У малюка були проблеми з нирками. Він потребував особливого харчування, регулярних обстежень та лікування. На жаль, взяли його не у відповідальних заводчиків, які не зробили необхідні медичні обстеження перед тим, як віддавати собаку господарям. Тому Аліна нічого не знала про проблему вихованця і не змогла забезпечити йому правильне харчування та догляд.

Дата публікації: 15.01.2020 20:25

нагору