Уявіть, що в університетах майбутніх лікарів-ветеринарів навчають мову тварин. І кожен тямущий ветеринар з легкістю розуміється на нявканні вашої кішки, чи собачому гавканні, чи бурчання бобра?
Уявляєте, скільки проблем вдалося б уникнути? І в першу чергу нам, господарям цих котів, собак і бобрів. Але, на жаль… Доктор Дуліттл живе тільки в телевізорі, а в реальності кожному свідомому власнику чотирилапого друга доводиться добре попрацювати, щоб знайти хорошого ветеринара.
Чому?
Тому що Ви можете скільки завгодно ігнорувати похід до лікаря з власними болячками, але регулярне відвідування ветеринара має стати правилом. Чи згодні? Тоді давайте розбиратись.
Де шукати ветеринара?
Зрозуміло, що в клініці. Є, звичайно, варіант «фахівець, який працює вдома», але ми його не розглядаємо, оскільки «фахівець» погано в'яжеться із фразою «працює вдома» (в даному випадку).
Ветклініки є державні та приватні. Хтось однозначно відкидає перші, бо твердо впевнений, що тямущий фахівець у таких умовах, як пропонує держклініка, не працюватиме.
На щастя чи на жаль, це не так. Приватна та держклініка можуть відрізнятися рівнем забезпеченості препаратами, обладнанням, побутовими умовами чи рівнем обслуговування. Але говорити про те, що в одних працюють жителі, а в інших боги, даремно. Не варто боятися перших, як і обожнювати другий. І там, і там працюють люди, а саме їх, точніше ЙОГО (або ЇЇ) ви й шукатимете.
Тут дилема:
Довіряти репутації клініки та навіть не запам'ятовувати ім'я лікаря?
Можливо, якщо ви настільки впевнені в цій репутації і в тому, що в будь-якому випадку вам нададуть крутого ветеринара. Чи слідувати за своїм лікарем, не дивлячись на вивіску, під якою він працює?
Можна й так, якщо Ви впевнені… так-так, сценарій той самий. Тут все залежить від Ваших особистих установок та переконань. Заради справедливості варто сказати, що в більшості випадків ми все-таки йдемо до лікаря, а не в клініку. Здорово, коли один фахівець спостерігає і батьків, та його потомство, оскільки розуміє особливості породи, певні генетичні особливості тощо.
Невеликий лайф-хак. Сарафанне радіо – найкраще джерело інформації. Помітивши в парку щасливу парочку «господар-вірний пес» не посоромтеся підійти і розпитати про їх сімейний ветеринар. Повірте, мало який люблячий собачник відмовить собі в задоволенні обговорити подібну тему.
То яким він має бути, Ваш Айболіт?
Три секрети ідеального лікаря-ветеринара.
-
Любить тварин . Так, це перше, на що ви повинні звернути увагу, якщо хочете «завести» постійного лікаря своєму вихованцю. Тому що якщо любить, значить, хотітиме допомогти, значить, працює за покликанням, значить, працює якісно….. І багато чого ще означає.
-
Досвід . Це важливо для будь-якого лікаря, і лікар-ветеринар не є винятком. Якби наші Мурки та Барсики вміли розповісти, де і що їм болить… Але на жаль, у реальному житті ветеринарний лікар змушений спиратися у своїх діагнозах та висновках лише на симптоматику стану пацієнта. А зробити це ідеально можливо, тільки маючи досвід роботи зі схожими симптомами. Тому обов'язково розпитайте, скільки тварин з подібним захворюванням вилікував Ваш лікар. При цьому зовсім необов'язково, щоб це був сивоусий дідусь Айболіт. Цілком можливо, що і вчорашній випускник уже встиг відвоювати кілька цуценят у інтериту.
- Чому ветеринар повинен подобається Вам ? Ну, тому що спілкуватися з ним доведеться Вам. Погодьтеся, набагато спокійніше і комфортніше почуваєшся, коли віддаєш (навіть на просте щеплення) улюбленця в руки людині, якій довіряєш і ставишся з симпатією, ніж такій, на яку у Вас алергія. Якщо у Вас складаються нормальні стосунки з ветеринаром, Ви з радістю і вчасно приводитимете на огляд тварину.
До речі, про це…
Як часто наводити на огляд тварин?
" Попередити простіше, ніж побороти " - це те правило, яким ми так часто нехтуємо і щодо себе, і щодо наших домашніх улюбленців. Адже тварини, так само, як і люди, потребують періодичного регулярного медогляду. Так, суто профілактичний. Перестрахуватись.
Як часто проводити такий огляд, що перевіряти і чому, як до нього підготуватись – про все про це Вас розповість сам лікар. Універсальних правил тут немає, бо все залежить від породи вихованця, віку, способу життя тощо.
Крім профілактичних оглядів, необхідно:
- вчасно робити щеплення; - і котам, і собакам регулярно проводити процедури проти глистів (порадити, які краще вибрати і зможе ветеринар, з урахуванням породи Вашого улюбленця),
- провести процедуру кастрації/стерилізації, а також консультуватися перед тим, як давати антизбуджуючі засоби або інші контрацептиви, оскільки це досить серйозні препарати, що впливають на здоров'я тварини;
- регулярно проводити санацію порожнини рота.
І найголовніше. Пам'ятайте, що здоров'я Вашого улюбленця повністю залежить від Вас, Вашої відповідальності та спостережливості.