Зміст:
- Чому собака швидко їсть? Причини.
- Проблеми у собак, які може викликати швидке харчування.
- Як змусити собаку їсти повільніше
Чому собака швидко їсть? Причини
Занадто швидкий прийом їжі може призвести до багатьох проблем зі здоров'ям, у тому числі смерті. І до цього схильні собаки всіх форм, розмірів і порід.
Багато собак їдять дуже швидко, і вони роблять це з низки причин. Одна з них полягає в тому, що вони просто не сприймають їжу так добре, як ми, тому немає жодної користі, щоб пережовувати її довше. Хоча цілком можливо, що вашому вихованцю просто дуже подобається їжа, ось ще кілька ймовірних причин, з яких ваша собака дуже швидко їсть:
- Конкуренція: якщо у вас більше однієї собаки, ваш любитель швидкого харчування може відчути, що йому потрібно їсти швидше за інших, поки у нього не відібрали їжу. Так само одна собака може бути трохи ненажерою, і вона швидко їсть свою їжу, щоб перейти на чужу.
Або їй, можливо, доводилося конкурувати за їжу в цуценячому віці зі своїми братами і сестрами, поки вони ще харчувалися молоком. Якщо цуценя дуже швидко їло протягом тривалого часу, то така поведінка може швидко перетворитися на шаблон і продовжувати впливати на собаку протягом усього її подальшого життя. Це почуття суперництва може бути інстинктивним. Таким чином, навіть якщо у вас єдиний собака, він може розглядати інших членів сім'ї, включаючи кішок та людей, як конкурентів.
Навіть якщо у вас тільки один собака, поєднання сильного мисливського потягу та харчової поведінки може призвести до проблем із їжею.
- Нерегулярний час прийому їжі: якщо ви взяли свого вихованця з розплідника або притулку, можливо, їх попередні власники не дотримувалися регулярного графіка годування, тому ваша собака їсть так, ніби він не впевнений, коли знову отримає порцію корму. Це також може стосуватися собак, які раніше були бездомними і змушені були шукати їжу в дикій природі. Згодом, при великій кількості кохання, турботи та уваги ваша собака може почати сповільнюватися в їжі, розуміючи, що її наступний прийом їжі не за горами.
- Погане харчування: у цьому може бути винна незадовільна якість корму вашого вихованця. Деякі марки сухих кормів мають нижчу поживну цінність, а це означає, що собака може не відчути ситість. Навіть якщо в рекламі і в назві говориться, що він «повноцінний і збалансований», не полінуйтеся ознайомитися зі списком інгредієнтів: якщо склад на основі рослинного або зернового білка, корм не засвоюватиметься так само добре, як їжа з тваринним білком. В результаті кожен раз, коли ви даватимете їжу, собака буде переїдати, проковтуючи її з великою швидкістю.
Якщо не виходить самому розібратися зі складом, проконсультуйтеся з вашим ветеринаром і отримайте рекомендації щодо високоякісного корму або параметрів, за якими ви зможете його підібрати, оскільки вибір корму дуже індивідуальний процес. У цьому випадку ви будете впевнені, що ваша собака отримує всі належні поживні речовини.
- Основна причина – захворювання. Цілком можливо, що стан її здоров'я є основною причиною, що змушує вашу собаку відчувати себе надмірно голодною.
- Якщо зміни апетиту відбулися нещодавно, то у собаки може зазнавати зміну рівня гормонів або бути проблемою з виробленням гормонів, які зазвичай сигналізують про ситість.
- Діабет та синдром Кушинга можуть вплинути на метаболізм вашої собаки.
- Глисти чи інші паразити також можуть підвищити її апетит.
- Гіпертиреоз – гіперактивність щитовидної залози так само можуть бути однією із проблем.
Обов'язково порадьтеся з ветеринаром, якщо помітите великі зміни в апетиті вашого вихованця.
Проблеми у собак, які може викликати швидке харчування.
Мало того, що швидке харчування може сигналізувати про наявність хвороби собаки, воно також може призвести до неї. Ветеринари зазначають, швидке споживання їжі без пережовування може спровокувати виникнення проблем із травленням та блюванням, у тому числі небезпека задихнутися.
Заворот кишок у собаки.
Другою проблемою інтенсивної їжі є ризик захворювання, що називається розширення шлунка. Розширення шлунка або як його ще називають заворот кишок у собаки - це серйозна медична проблема, при якій шлунок (або кишечник) розширюється через їжу та гази, і може скручуватися всередині черевної порожнини, що може спровокувати його виверження і собаки дуже швидко впадають у шок - далі можливий летальний кінець тварини. Основні у завороту кишок у собак симптоми: надмірне виділення слини, важке дихання, неспокійна поведінка - ходьба взад-вперед, може лягати і знову вставати, важко рухається, також може бути округлий, розширений живіт-явно виражене здуття живота у собаки. Так само можлива наявність блювотних рефлексів, може здатися, що її рве або вона зригує, але нічого не виходить із шлунка, виділяється піна. У такому разі рекомендуємо терміново показати її ветеринару.
Дослідження показали, що ковтання їжі може бути фактором ризику для літніх та деяких собак великих порід із великою грудною клітиною. Передбачається, що з часом у собак великих порід, які їдять занадто швидко або занадто багато за один раз, розвивається хронічне розтягнення зв'язок, які зазвичай утримують шлунок на місці, що збільшує ймовірність того, що він зрештою згорнеться.
Здуття живота собаки.
Існує також стан, коли у собаки набряк живіт і називається він «харчовим здуттям», яке не є справжнім заворотом кишечника у собак. Це просто величезна кількість проковтнутої їжі, що сидить у шлунку і цей стан не викликає шоку. Часто можна спостерігати здуття живота у щенят на початкових періодах дорослішання.
Третя проблема полягає в тому, що собака, яка їсть занадто швидко, може не зрозуміти, коли вона сита, і почати просити ще. Проходить деякий час, перш ніж мозок реєструє, що їжа проковтнута і потрапила до шлунково-кишкового тракту. Якщо ви піддастеся на вмовляння (що роблять багато власників), це зрештою призведе до набору ваги та ожиріння. Звідси навантаження на серце, суглоби та інші системи організму і надалі звернення до ветеринарів за лікуванням, іноді хірургічним.
Читайте також: ОЖИРІННЯ У СОБАК: ЯК ВИЗНАЧИТИ ЇЇ СТАН
Як змусити собаку їсти повільніше
З медичною причиною все більш-менш зрозуміло і можна сподіватися, що після лікування її нормалізується апетит. Інші проблеми вирішуються способами, заснованими на тому самому принципі: встановіть систему, яка не дозволяє їм з'їдати більше, ніж невелика кількість їжі за раз.
- Збільште кількість годувань: не існує жорсткого правила про те, щоб давати щеняті або дорослому собаці половину порції вранці та половину ввечері. Цілком нормально розділити її денний раціон на три чи чотири годування, їй може навіть це більше сподобатися. Це також знизить ризик здуття живота.
- Використовуйте миски для повільного годування собаки: вони мають вбудовані перешкоди, спеціально призначені для того, щоб собаки їли повільніше. Вони підходять як для сухого, так і вологого корму. Тако ж можна використовувати силіконові миски для охолодження собаки у спекотні дні, заморожуючи в них консерви.
Ви також можете зробити свою власну миску для повільного поїдання корму собакою, використовуючи дві миски різних діаметрів, помістивши меншу миску вгору дном у велику. Це створює вузький 'рів' з їжею, тому ваш собака не може проковтнути всю їжу швидко.
- Зробіть час їжі веселим: подавайте їжу в іграшці для собак, яка видає лише кілька шматочків корму за раз.
- Пазли з їжею: іграшки-головоломки з їжею— ще один відмінний спосіб уповільнити прийом їжі вашою собакою. Вони схожі на повільні годівниці, тому що зазвичай складаються з різних куточків і закутків, в яких міститься їжа вашого собаки, що унеможливлює для вашої собаки приймати великі шматки їжі. Доступно безліч різних головоломок, від тих, що лежать на землі, до іграшок, які роздають їжу, поки ваша собака грає з ними, і всі вони є дієздатними варіантами.
- Годування з рук: деяким собакам подобається, коли їх годують із рук. Хоча у багатьох власників не завжди є час сидіти і годувати своїх собак з рук, ви можете використовувати час дресирування як час їжі. Використовуйте звичайну їжу вашого собаки як заохочення під час навчання слухняності або іншого навчання. Подумайте про те, щоб попрацювати над різними трюками з їжею і розбийте все на маленькі порції. Це робить час прийому їжі веселим та безпечним, тому що ваша собака не зможе з'їсти велику кількість їжі.
- У будинку з кількома собаками вам потрібно:
- Годувати кожного собаку зі своєї тарілки.
- Бажано, щоб вони мали свій особистий простір для спокійного прийому їжі. Іноді потрібно розмістити тарілки у різних кінцях кімнати або навіть у окремих кімнатах. Таким чином, жоднії собаці не доведеться боятися за свою їжу чи отримати можливість вкрасти їжу в іншої.
- Перейти на інший корм.
- Варто порахувати добовий обсяг калорії, які отримують собака. Можливо його недостатньо для вашого собаки з урахуванням її породи, віку, ваги та фізичної активності.
- Також спробуйте замінити на інший корм для собак, бажано з меншою кількістю порожніх наповнювачів (злаків) та великою кількістю справжнього м'яса чи риби. Крім того, шукайте рецепт з високим вмістом клітковини (овочі), так як це допоможе вашому собаці почуватися ситим, не додаючи зайвих калорій.
- Також є варіант вибрати корм складений з гранул різних розмірів. Крокети різного розміру допомагають задовольнити у собаки природні жувальні потреби. (наприклад, корми Mera для тварин з нормальною та підвищеною активністю)
- Додайте до раціону більше води. Іноді варіант дати собаці заздалегідь напитися вирішує проблему переїдання. Ще варіантом може бути додавання води в корм або вибір напіввологих кормів, які допомагають чотирилапому другові швидше відчути ситість.
- Дотримуйтесь графіку годування. Не чекайте, поки ваша собака стане занадто голодним і при появі їжу почне їсти швидко, щоб просто насититися. Замість цього вирішіть, в який час вони будуть їсти, встановіть графік і перетворіть годування на рутину для собаки. У цьому можуть допомогти автоматичні годівниці, які чітко у певний час видадуть необхідну норму корму.