Взяти собаку з притулку чи з розплідника?
Породистий малюк чи безрідний “двортер'єр”?
Для когось відповідь це питання однозначний і передбачає варіантів.
А для тих, хто має сумнів, наша стаття.
Але для початку варто сказати, що рішення взяти собаку, якої б породи, віку, статі або навіть ваги вона не була, стане одним з найбільш відповідальних у вашому житті. Адже ви берете на себе відповідальність за чиєсь маленьке життя.
Чому люди бояться брати собак із притулків, з вулиці, у волонтерів?
У свідомості людей міцно вкоренилося кілька міфів про таких собак. Саме міфів, оскільки вони мають дуже мало спільного із дійсністю. Проте заважають багатьом собакам знайти новий будинок.
А чи знаєте ви, що багато хто боїться і породистих собак? Але про все по порядку.
Міф №1. Собаки із притулку агресивні.
Справді, у притулок чи надворі тварини потрапляють немає від хорошого життя. Більшості їх довелося пережити жорстоке поводження людей, виживати надворі. Звичайно, можна подумати, що після такого досвіду собака буде агресивно налаштована по відношенню до людей.
Однак, це зовсім не так. Собаки мають приголомшливу здатність прощати, забувати, продовжувати любити і вірити людям. І навіть якщо спочатку “приютські” насторожено і з великою побоюванням ставляться до людей, кохання та турботу вони відчувають і… розморожують. Пізнавши поневіряння вулиці, зраду, ці тварини з подвійною силою віддають любов і ласку тим, хто піклується про них.
Міф №2. У притулку можна взяти лише дорослих собак.
Це не так. До волонтерів та до притулків потрапляють і малюки. На жаль, їх підбирають десятками щодня у кожному місті. Якщо ви хочете і готові возитися з малюком – у вас буде величезний вибір.
А наші консультанти допоможуть зібрати кошик найнеобхідніших товарів для цуценят. Для найменших у нас є навіть замінники молока
Міф №3. Собаки у притулку хворі.
Тут важливо розуміти, про які хвороби йдеться. Найчастіше у притулках (і навіть у волонтерів) собаки проходять огляд ветеринара, їх обов'язково обробляють від паразитів (бліх, гельмінтів), наскільки можна лікують виявлені захворювання.
Що стосується хронічних або задавнених болячок, алергій або особливих вимог до харчування або догляду, у притулку вас обов'язково попередять. І ви зможете прийняти рішення – готові взяти такого особливого собаку чи ні.
До речі, у нашому магазині є цілий розділ товарів, присвячений ветеринарії . Ви зможете легко придбати будь-який препарат, рекомендований ветеринаром.
Міф №4. Собаки з вулиці, з притулку не соціалізовані, не довіряють людям та не йдуть на контакт.
Ця думка дуже спірна. Так, багато собак, які прожили велику частину життя на вулиці або в притулку, дійсно спочатку можуть мати складнощі в адаптації. Вони просто не звикли до хорошого ставлення людей і дивляться з побоюванням. Однак труднощі адаптації на новому місці відчувають усі тварини більшою чи меншою мірою. Правильна поведінка господаря, його терпіння та готовність допомагати адаптуватися, чекати – ось що справді має значення.
Більшість тварин із притулку навпаки шукають спілкування з людьми. Радо зустрічають відвідувачів, лижуть руки, намагаються всіляко привернути до себе увагу. Просто купіть пару іграшок для такого вихованця, і ви побачите, з якою легкістю та радістю вони включаються до гри.
Міф №5. Собаку з притулку не можна брати до родини з дітьми.
Причини самі - агресія собаки, відсутність довіри до людей, замкнутість.
Побачивши багато собак і притулків, і породистих, і народжених в одній сім'ї, а потім переданих в іншу, можемо впевнено говорити: це не так. Точніше, все залежить від конкретної тварини. Не лише попередній досвід визначає ставлення собаки до дітей. Але ще й особливості породи (генетика) та риси характеру.
Порада, яка буде універсальною для всіх сімей з дітками, які вирішили обзавестися чотирилапим другом, - спостерігайте. Де б ви не брали собаку, постарайтеся якийсь час спостерігати за нею, познайомитися, зрозуміти її звички, схильності. Тоді ухвалити рішення буде набагато простіше.
Міф №6. Безпородні собаки, собаки з притулків не піддаються дресирування.
Їх не можна видресувати на охорону.
Пам'ятаєте стару приказку - “Можна й осла навчити співати?”... Це саме той випадок: будь-який кінолог скаже вам, що здатність до розуміння, запам'ятовування та виконання команд залежать не від походження собаки. Стан здоров'я, інтелект собаки, а ще наполегливість господаря та регулярність тренувань – ось що справді має значення.
А якщо підключити до дресирування смакота ... Результати точно не змусять себе довго чекати!
А що ж зупиняє тих, хто боїться брати породистого собаку з розплідника?
Так, і такі страхи є і вони також багато в чому не виправдані, викликані поширеними міфами.
Отже,
Міф №7. Утримувати собаку з розплідника дуже дорого: дороге харчування, догляд, лікування.
Для досвідчених собачників це кумедний аргумент. Якщо господар відповідально і з любов'ю ставиться до вихованця, він у жодному разі не купить дешевий корм і не заощадить на лікуванні вихованця. Догляд за будь-якою живою істотою потребує вкладень: грошей, часу, сил. І порода тут не має значення.
Міф №8. Породисті собаки болючіші і слабші за двортер'єри.
Не втомимося повторювати - імунітет, здоров'я собаки залежатимуть від того, в яких умовах вона живе, наскільки господар стежить за її харчуванням та способом життя, як часто проводяться профілактичні огляди у ветеринара, чи отримує собака вітаміни у достатній кількості.
Якщо з цим все гаразд, собака отримує нормальне харчування, що відповідає потребам її організму, веде активний спосіб життя, то причин для серйозних захворювань дуже мало.
Сподіваємось, наша стаття допомогла вам визначитися з вибором. Яким би не був ваш майбутній собака, хоч би яким чином він з'явився у вашому домі й вашому житті, будьте готові до того, що на вас чекають години радості, веселі прогулянки, смішні, безглузді ситуації та хвилини найщирішого на світі кохання. І якщо ви рішуче налаштовані, наші консультанти допоможуть вам вибрати необхідні речі , які знадобляться вам спочатку.