Зміст:
Вступ
Жування в підлітковому віці є частиною нормальної дослідницької поведінки у цуценят, зазвичай зустрічається у віці від 7 до 12 місяців і може тривати до шести місяців. Це відрізняється від прорізування зубів у цуценят, оскільки відбувається після того, як усі голчасті зуби цуценят випали.
У юніорів часто виникає неконтрольоване бажання гризти, що може бути пов'язано з дискомфортом у яснах, коли їхні дорослі зуби приживаються в щелепній кістці.
Чому собака гризе предмети?
Жування також пов'язане з тим, що цуценята підліткового віку намагаються досліджувати навколишнє середовище і відкривати для себе щось нове.
Причини можуть бути такими:
Нудьга - собаки, залишені на самоті на тривалий час або ті, що не отримують достатньої розумової та фізичної стимуляції, швидше за все, занудьгують. Робочі породи від природи володіють високим рівнем активності і їм легко стає нудно в неправильному будинку. Це може призвести до деструктивної поведінки.
Прорізування зубів у цуценят - це відбувається у віці від трьох до семи місяців, коли у цуценят виникає неконтрольоване бажання погризти, щоб зняти неприємні відчуття в яснах. Гризіння і жування також сприяє видаленню цуценячих зубів і прорізуванню дорослого набору зубів.
Пошук уваги - якщо ваш улюбленець дізнається, що жування чогось забороненого (наприклад, взуття) змушує вас встати та бігати по кімнаті, тварина швидко засвоїть, що це чудовий спосіб привернути увагу.
Незбалансоване харчування - наприклад, якщо тварина не отримує достатньої кількості кальцію, вона може спробувати компенсувати це жуванням каміння або гіпсу. Усіх тварин слід годувати відповідно до їхнього віку, ваги, стану здоров'я і кількості одержуваних ними фізичних навантажень. Проконсультуйтеся з ветеринарним лікарем про те, який раціон найкраще підходить для вашого собаки.
Стрес через те, що їх залишили на самоті - деякі собаки не можуть впоратися з розлукою зі своїми господарями й поводяться агресивно, коли їх залишають. (див. статтю "Один вдома! Сепараційний тривожний розлад у собак або тривога, пов'язана з розлукою").
Як відучити собаку гризти взуття, меблі, речі?
- Забезпечте вихованця предметами, які досить безпечні та міцні, щоб витримати їхнє розгризання - це означає, що вони не повинні розколюватися або розбиватися на дрібні або шкідливі шматочки, які можна проковтнути.
- Слідкуйте за тим, щоб собака не мав доступу до місць, де знаходяться цінні або небезпечні предмети, якщо Вас немає поруч, щоб проконтролювати ситуацію;
- Регулярно займайтеся з собакою, особливо поза домом, принаймні один раз на день, тобто не просто виводьте його на вулицю, а займайтеся дресурою та іншими активними діями;
- Відвідуйте різні місця, коли вигулюєте тварину (наприклад, тротуари, поля, ліси, парки та пляжі). Необхідно бути обережним із цуценятами, поки вони не будуть повністю захищені щепленнями.
- Навчіть собаку, що можна і що не можна гризти.
- Намагайтеся гратися з чотирилапим улюбленцем щонайменше тричі на день, щоразу не менше п'яти хвилин. Найкраще проводити короткі та часті ігри.
Зверніть увагу на те, що іграшки та жувальні приналежності бувають різними
Взагалі, іграшки та жувальні приналежності не слід плутати.
Іграшки зазвичай призначені для того, щоб їх кидали, ганяли, пищали й перетягували під час гри. Більшість із них не призначені для розгризання. Винятком є "жувальні іграшки", наприклад ТМ Kong та інші суперміцні іграшки для собак.