Коли постає питання, чим годувати собаку, а точніше – чи можна годувати їжею зі столу, думки господарів розходяться. Хтось стверджує, що можна і потрібно, хтось рішуче проти.
Але якщо перефразувати і запитати - Ви годували свого собаку тим, що повільно, але вірно псує його здоров'я?
Відповідь вже не викликає сумнівів – однозначно ні. Щоразу, кидаючи собаці кісточку або бутерброд зі своєї тарілки, пам'ятайте про це питання, тому що саме до зіпсованого здоров'я наводить таке годування.
Чому ж небезпечна людська їжа для собак?
Подивимося на проблему з кількох сторін.
Сторона 1, біологічна . Травна система собак влаштована інакше, ніж людська. Та й потреби організму наших чотирилапих інші. Що відбувається, коли їжа для собак замінюється їжею з нашого столу? Вихованець не отримує тих речовин, які потрібні його організму для нормального зростання та життєдіяльності. Однак, він отримує сіль та спеції – які негативно впливають на нирки, жир – який складно перетравлюється ШКТ, кістки – які руйнують зуби.
Крім того, кишківник собаки коротший, ніж у людини, тому їжа для собак має швидко перетравлюватися. Людська їжа «важка» і ШКТ собаки просто не в змозі нормально її переварити та засвоїти. Надлишок їжі, часті перекушування, а ще й незвичною для собаки їжею просто не перетравлюються, порушуючи роботу всього шлунково-кишкового тракту, викликаючи дисбактеріоз, діарею та інші захворювання.
Сторона 2, виховання . Собака просить і жадібно дивиться не тому, що голодний, а тому що це свого роду рефлекс, звичка: якщо довго просити і жалібно дивитися, отримаєш смакоту. Як за виконане завдання. Але їжа для собак повинна бути джерелом корисних речовин, а не заохоченням або пустощами. Якось привчивши до цього собаку, позбавитися такої звички буде дуже непросто в майбутньому.
Сторона 3, режим . Підгодовуючи собаку під час обіду або вечері ви збиваєте її режим харчування. Це також негативно позначається на біологічних ритмах тварини. Незалежно від того, якої породи ваш улюбленець, у нього має бути свій режим і раціон харчування, що підходить саме йому. Влаштовуючи «перекушування» та ще й людською їжею, ми забуваємо про те, як годувати собаку правильно.
І так що ж ми отримуємо, якщо регулярно підгодовуємо собаку зі своєї тарілки?
- виробляємо шкідливу звичку жебракувати,
- збиваємо режим харчування,
- улюбленець недоотримує потрібних організму речовин,
- зате отримує непотрібні і іноді навіть шкідливі.
Як наслідок
- ослаблений імунітет,
- ризик ожиріння та отруєння,
- небезпека заробити ниркову недостатність,
- проблеми із зубами,
- тьмяна шерсть,
- проблеми з травленням та цілий ряд хвороб, які накопичуються з віком та скорочують життя собаки,
Чим можна годувати собаку, щоб це було здорово та корисно?
Це не означає, що собаці не можна зовсім жодних "людських" продуктів.
- Нежирне м'ясо (баранина, кроленя, іноді курка), краще сире;
- Нежирний сир;
- Сирі овочі;
- Скибочки яблука або груші (без кісточок);
- Зелень (петрушка, м'ята)
Ці продукти можна і іноді потрібно давати своєму улюбленцю.
Чим категорично не можна годувати собак?
Ми склали ТОП-список продуктів, яких категорично не повинно бути в раціоні собаки будь-якої породи:
- Цукерки, солодощі, шоколад (протипоказані категорично! Вживання подібної їжі призводить до ожиріння, захворювань зубів, діабету, а шоколад взагалі токсичний!);
- Цибуля та часник (вони руйнують клітки крові собаки);
- Кістки (всупереч поширеній думці, собакам зовсім не обов'язково «точити зуби». Більше того, натуральні кістки тваринного походження (а також риб'ячі) можуть бути небезпечні для здоров'я. Тому кісточки, що залишилися після обіду, - це не ласощі для собаки, а пряма загроза здоров'ю При бажанні краще дати собаці спеціальні жувальні кістки;
- Сіль та спеції, якими зазвичай щедро приправлена наша їжа;
- жирне м'ясо (викликає панкреатит та інші збої роботи підшлункової залози);
- Виноград та родзинки (вони містять велику кількість калію та цукру, що може викликати проблеми з нирками та серцем. Усього 5 виноградин або родзинок можуть бути токсичними для собаки вагою 9 кг).
- Риба у великій кількості (може призвести до втрати вітаміну В).
- Авокадо (містить персин, що викликає блювання та діарею).
- Гранат (незважаючи на те, що він дуже корисний для людини, на систему травлення собак має руйнівну дію, оскільки вона гіперчутлива до кислот).
- Цитрусові (це досить сильний алерген, на який реагують навіть люди. Уявіть, яку реакцію він може викликати у тварини?? Звичайно, не всі собаки алергії, так що якщо ви все-таки хочете почастувати свого вихованця цитрусовими, спробуйте дати їх у дуже маленькому кількості та поспостерігати за собакою).
А якщо вам дуже хочеться побалувати своїх улюбленців смакотами, загляньте в наш розділ «Кістки та ласощі» , там ви знайдете смачні, а головне корисні для собак ласощі (і навіть кісточки!).
Пестить своїх улюбленців правильно і здорово.