Зміст:
- Вступ
- Навчання цуценяти заборони на укус
- Альтернативи кусання людей або одягу
- Чого слід уникати
- Запам'ятайте
Вступ
Усі цуценята, досліджуючи навколишнє середовище, кусаються. Це важлива частина процесу їх розвитку. Вони використовують рот як один з органів чуття, подібно до нюху або смаку. Цуценята знайомляться з текстурою, температурою та твердістю про текстуру, температуру та твердість предметів, зокрема, через рот і прикусування.
Цуценята також навчаються правилам гри з іншими цуценятами та собаками, частково через кусання у грі. Вони вчаться не кусати своїх родичів надто сильно. Вони відпрацьовують деякі етапи полювання, кусаючись у грі. Гра – це важлива частина досвіду цуценя, якщо ми хочемо, щоб воно стало добре соціалізованим цуценям, здатним прийнятно взаємодіяти з іншими собаками. Кусання у грі відіграє важливу роль у навчанні молодих собак контролю рівня агресії.
Під час прорізування зубів щенята отримують полегшення, гризучи і кусаючи тверді предмети, так само, як це роблять людські діти. Прорізування зубів може бути хворобливим процесом, тому цуценятам завжди слід пропонувати відповідні іграшки для жування будь-який час.
Навчання цуценяти заборони на укус
Цуценята природно вчаться стримувати свої укуси, коли вони грають зі своїми товаришами по посліду. Більш дорослі собаки грають один з одним у кусалки, але рідко кусають один одного насправді. Важливо, щоб цуценята навчилися застосовувати навичку гальмування укусу з людьми, а також з іншими собаками.
- Почніть з методу "ой". Коли цуценя кусає руку, видайте різкий, високий крик "ай", як це зробило б інше цуценя, якби йому було боляче від укусу. Якщо цуценя перестає кусатися, заохочуйте його. Якщо цуценя не припиняє, усуньте його і зробіть скривджений вигляд.
- Дуже важливо, щоб ви не посміхалися цуценяті і не сміялися з його гри в кусання або коли він роззявляє пащу на людей або одяг. Цуценя дуже добре сприймає вашу міміку, і якщо ви посміхаєтеся або смієтеся, щеня може подумати, що кусання людей – це; це саме те, що ви хочете від нього.
- Якщо щеня знову сильно кусається або ще сильніше, ніж раніше, негайно залиште цуценя, відійдіть і не звертайте на нього уваги. Якщо потрібно, вийдіть із кімнати.
Таким чином ви привчите цуценя до того, що не можна кусати ні шкіру, ні одяг людини.
Будьте послідовними у навчанні заборони на укуси. Цуценя/собака швидко навчиться, якщо ви будете послідовні і реагуватимете однаково щоразу, коли він роззявляє пащу чи кусає людину чи одяг.
Альтернативи кусання людей або одягу
- Дайте щеняті щось інше, яке підходить для пащі та жування, наприклад, жувальну іграшку, мотузку або гумову іграшку.
- Навчіть цуценя не намагатися вступити в контакт з вашою рукою, граючи в перетягування з довгою мотузкою. Залиште іграшку лише для цієї гри. Якщо під час гри щеня спробує взяти вашу руку в рот, скажіть "ай", негайно припиніть гру і приберіть іграшку до певного часу.
Чого слід уникати
Не грайте в грубі ігри і не поводьтеся з собакою грубо, щоб заохочувати укуси за руки. для ігор.
Собака/цуценя має засвоїти правило, що не можна кусати за шкіру чи одяг людини — це боляче.
Запам'ятайте
- Всі цуценята роззявляють пащу і кусаються.
- Кусання під час гри — це нормально.
- Цуценята досліджують навколишнє середовище за допомогою пащі — це важлива частина розвитку почуттів у щенят.
- Жування та кусання полегшують біль при прорізуванні зубів.
- Всі собаки здатні і можуть кусатися, у них чудові зуби та дуже сильні щелепи.
- У міру дорослішання цуценята повинні навчитися контролювати силу своїх щелеп та зубів, щоб не виявляти недоречної поведінки з укусами по відношенню до людей або інших собак.
- Привчайте цуценя до відповідної поведінки з раннього віку — це найлегший час для навчання, поки нормальна, природна поведінка не перетворилася на проблему.