Зареєструйся та отримай -5% на перше замовлення

Каталог
собаки
кішки
вет аптека

Нервовість у собак. Причини і як позбутися

Зміст:

  1. Вступ
  2. Ознаки нервозності собаки
  3. Причини, чому собака нервує
  4. Як позбавити собаку від нервозності

Вступ

Нервозність - це риса, зазвичай успадкована від батьків собаки. Нервові собаки потребують особливої обережності під час знайомства з новими ситуаціями або людьми, оскільки вони за своєю природою більш обережні, ніж інші собаки. Тому дуже важливо, щоб ще в цуценячому віці вони були правильно соціалізовані і регулярно потрапляли в ситуації, де вони отримають позитивний досвід. При цьому необхідно дотримуватися особливої обережності, щоб не перевантажити та не налякати цуценя або дорослого собаку.

Ознаки нервозності собака

Деякі ознаки нервозності можуть бути ледь помітними і залишатися непоміченими. Собака може облизуватися, дивитися в бік, позіхати або намагатися відступити назад і сховатися. Якщо ви помітили ці ознаки, допоможіть запобігти посиленню нервозності, відсторонивши собаку від ситуації або зайнявшись чимось іншим, що йому подобається, щоб відволікти його. Це також допоможе собаці асоціювати ситуацію з чимось приємним.

Якщо не помітити (або проігнорувати) перші ледь вловимі ознаки, собака може почати зіщулюватися, труситися, підтискати хвіст і важко дихати. Не змушуйте собаку потрапляти в подібні ситуації, намагаючись допомогти йому звикнути до них. Якщо собака постійно потрапляє в такі ситуації й не може з них вибратися, він може почати гарчати, робити випади вперед або огризатися, намагаючись усунути причину нервозності. У цьому випадку важливо не карати собаку за таку поведінку, тому що це тільки посилить реакцію, і собака засвоїть, що агресія - це ефективний засіб для запобігання ситуацій, що лякають. Покарання переляканого собаки також може призвести до того, що собака почне боятися вас і навіть вкусить захищаючись. Краще стежити за ранніми ознаками та відвести собаку подалі до того, як виникне потреба в самозахисті.

Причини, чому собака нервує

Деякі собаки можуть нервувати через певні речі, такі як гучні звуки або незнайомі люди. Зазвичай це відбувається після однієї або двох справді лякаючих зустрічей, або якщо собака ніколи не стикався з подібною ситуацією. Цьому може допомогти контрольований вплив на конкретну подію, пов'язану з чимось, що ваш собака любить робити, наприклад, грати або давати ласощі. Однак робити це потрібно під керівництвом фахівця з поведінки тварин.

Як позбавити собаку нервозності

Якщо у Вас нервовий собака (який не проявляє агресії), Ви можете допомогти запобігти захисним діям, проявивши терпіння і старанність. Уважно спостерігайте за собакою і, помітивши перші ознаки нервозності, відведіть його якомога далі від ситуації, щоб він заспокоївся. Якщо ви залишите собаку в такій ситуації, це тільки посилить нервозність, але, відійшовши в сторону, ви візьмете ситуацію під контроль і покажете, що собака може довіряти вам як захиснику.

Коли ви знаєте про ситуації, яких боїться ваш собака, уникайте їх, але, застрягши у важкій ситуації, почніть зміцнювати впевненість у собі, заохочуючи собаку гратися з вами та улюбленою іграшкою. Можна також навчити собаку простих команд, щоб він був під вашим контролем. Заняття собаки — це корисний спосіб відволіктися від ситуацій, що лякають, а фізичне навантаження допоможе собаці розслабитися і почуватися комфортно в цій обстановці.

Коли собака охоче гратиметься з вами та реагуватиме на ваші команди, почніть наново привчати його до тих ситуацій, у яких він нервував. Поступово привчайте собаку до цих ситуацій, тримаючи його на безпечній відстані та спостерігаючи за появою ознак нервозності. Перш ніж собака почне нервувати, запропонуйте йому коротку гру з іграшкою або коротке веселе тренування. Повторюйте ці дії на безпечній відстані якомога частіше.

У міру того як собака набуває впевненості та розслабляється, можна поступово підпускати тварину все ближче і ближче до тривожних ситуацій, поки собака не перестане проявляти нервозність. На це може піти багато часу (тижні, а то й місяці). Якщо собака добре справляється з лякаючою ситуацією, заохочуйте його кормом і похвалою. Якщо собака займає оборонну позицію, поводиться агресивно, важливо обговорити це з консультантом з поведінки тварин і виробити рішення для розв'язання цієї проблеми. Водночас вигулюючи собаку в наморднику недоуздку, ви зможете більшою мірою контролювати ситуацію.

Поступово зміцнюючи впевненість у собі, ви зможете вести більш активний і різноманітний спосіб життя, відвідувати разом більше місць. Крім того, дуже корисно допомогти нервовому собаці перетворитися на щасливого сімейного собаку, який може брати повноцінну участь у житті сім'ї.

 

Дата публікації: 16.11.2023 09:32

нагору