Якщо Ви хоч раз запитували, де взяти кішку: з притулку, на вулиці або з розплідника, породисту, і так і не вирішили остаточно, тоді ця стаття точно буде доречною.
- Що на вас чекає, якщо ви візьмете кота з притулку?
- Які проблеми можуть виникнути з породистою кішкою?
- До чого готуватися, якщо в будинку з'явився дорослий кіт із вулиці?
Ці та інші важливі відповіді зібрані тут для того, щоб ви могли ухвалити остаточне рішення.
Але перш за все дайте відповідь собі на запитання – для чого ви заводите кішку? Якщо ваша мета – виставки, конкурси, перемоги, родовід кошенят – однозначно вирушайте до заводчиків. Якщо ви закохані в котів певної породи, вам теж варто звернутися до хорошого перевіреного розплідника, щоб купити кошеня чистої породи. Якщо ж вам родовід тварини та її порода не є об'єктом великої важливості, подумайте про те, щоб відвідати притулок.
Здоров'я
Твердо вирішивши взяти в будинок кішку або кота з притулку, ви повинні бути готові до того, що необхідно буде звернутися до ветеринара. Тварини потрапляють до притулку найчастіше з вулиці або від недбайливих господарів, які не надавали їм належного догляду. В обох випадках проблеми зі здоров'ям у тварини є у 90% випадків. Це і блохи, і глисти, і лишаї, і проблеми із травною системою. Іноді додаються травми, які могли бути отримані за життя на вулиці, і які слід спостерігати, щоб не отримати ускладнень. Звичайно, найчастіше у притулках тварин обстежує ветеринар, вони проходять дезінфекцію, позбавляються бліх та глистів.
Але треба враховувати, що там вони мешкають усі разом, і ризик заразиться повторно надто великий. Та й, на жаль, не у всіх притулках є ветлікар. Тому забравши додому свого нового друга, подбайте про те, щоб прогнати глисти та обробити тварину від бліх.
Не хвилюйтеся про те, що це складна та витратна за часом та вартістю процедура. У нашому магазині ви можете вибрати необхідні кошти та отримати рекомендації щодо їх використання у домашніх умовах.
Але у будь-якому разі медогляд краще пройти, щоб бути спокійним за стан улюбленця. Ще один важливий момент – стерилізація чи кастрація. Дізнайтеся, чи провели цю процедуру тварині у притулку, чи вам необхідно буде зробити це самому. Головне, пам'ятати: не всі тварини з притулків або хворі, що прибилися з вулиці, зовсім немає. Але будь-якій тварині, як і людині, потрібний періодичний профілактичний огляд фахівця.
З породистою кішкою, яку ви купите у заводчика або в розпліднику, справи трохи простіші. У цьому випадку ви впевнені в тому, що тварина щеплена і здорова (звісно, за умови, що ви впевнені в репутації розплідника). Однак не забувайте про те, що кожна порода має свої генетичні особливості, схильність до тих чи інших захворювань, є свої тонкощі догляду та харчування, не дотримуючись яких можна спровокувати проблеми зі здоров'ям.
Це дуже важливий момент, який часто нехтують, тому особливості породи необхідно ретельно вивчити самостійно, не покладаючись на заводчика і, тим більше, щасливий випадок. Питання стерилізації, вакцинації та регулярних оглядів у ветеринара так само актуальне, як і у випадку, якщо ви берете кота з притулку.
Виховання
У цьому питанні все залежить не стільки від того, звідки до вас потрапила кішка, скільки від того, наскільки ви будете терплячі і наполегливі, привчаючи її до вашого способу життя і режиму.
Багато хто побоюється брати кошеня з притулку саме тому, що бояться труднощів у вихованні, шкідливих звичок (якими, як вважають, апріорі такий кіт володіє), привчанні до горщика тощо. Але це думка помилкова. Як розповідають господарі, які взяли кота чи собаку з притулку, вони не зіткнулися з особливими труднощами, привчаючи вихованця до нового ритму життя. Як правило, ці тварини дуже тонко відчувають, що можна, а що не можна, розуміють, чого від них хочуть і досить швидко звикають до нових умов життя.
До речі, ви знаєте, що такі знаменитості як Райан Гослінг, Пенелопа Круз, Джессі Айзенберг, Вупі Голдберг взяли своїх кішок саме в притулках?
Що стосується породистих котів і кішок, то купуючи кота в розпліднику не варто розраховувати, що труднощів не буде зовсім. Адже родовід не завжди означає наявність зразкового характеру. Тому вам у будь-якому разі доведеться запастися терпінням, щоб привчити тварину до нового горщика, нових правил, навчити миритися з іншими тваринами, які є в будинку.
Контакт
У цьому питанні не зовсім коректно розділяти котів за принципом «цей із розплідника – цей із вулиці». Всі залежить,
- по-перше, від характеру чотирилапого,
- по-друге, від його попереднього досвіду спілкування з людьми,
- по-третє, від вас самих.
Будь-який кіт отримує стрес, змінюючи місце проживання. Якщо у вас у житті був досвід переїздів, згадайте, як складно було вам звикнути до нового будинку, нової обстановки, навіть нових запахів і видів з вікна. Тварини переживають це ще більше, адже їхні думки ніхто не питав, вони повністю залежать від людей.
Запасіться терпінням. Цілком можливо, що ваша кішка просидить у куточку, не бажаючи їсти і пити, день чи два. А може, й більше. Не захоче йти на руки, дряпатиметься і гарчатиме. Тільки ваше терпіння, спокійний настрій та любов допоможуть їй відкритися, заспокоїтися та освоїтися у новому будинку.
Так, тварини із притулку часто складніше йдуть на контакт. Все через недовіру до людей, сумний досвід спілкування з ними в минулому. Але, по-перше, це не завжди так, а по-друге, переконавшись, що небезпека їм не загрожує, що їх люблять, вони будуть найвідданішими істотами.
Адаптація у сім'ї, контакт з іншими тваринами
У цьому питанні, як і в попередньому, не варто орієнтуватися на родовід (або його відсутність). Звичайно, якщо ви берете кошеня з притулку або купуєте в розпліднику, то адаптація його у вашій родині пройде швидше. І з іншими тваринами, які живуть у вас, він швидше порозуміється. Все тому, що малечі набагато простіше пристосуватися до нових умов, ніж дорослим тваринам.
Якщо у вашому будинку з'явиться дорослий кіт, потрібно враховувати той факт, що це істота з звичками, характером, вдачею, що вже склалися. Тому його адаптація може проходити довше та складніше. Тут все, як у людей)
Фінансові моменти
І під кінець невеликий список фінансових витрат, які на вас чекають, якщо ви вирішили обзавестися м'якучим другом.
Що на вас чекає, якщо ви вирішили купити кішку в розпліднику:
- породисту кішку з родоводом ви купуєте. Вартість залежить від породи і цього родоводу і може варіюватися від кількох сотень гривень до кількох тисяч;
- витрати на щеплення, огляд у ветеринара;
- купівля спеціального корму, до якого звикла кішка або рекомендована для обраної породи;
- витрати на в'язку кішки (якщо збираєтеся займатися розведенням). Як правило, це теж має власну ціну;
- купівля всіх необхідних для котейки аксесуарів: від миски та лотка до спеціального одягу та іграшок.
Що на вас чекає якщо вирішили взяти кошеня з притулку:
- кішку у притулку вам віддадуть безкоштовно;
- витрати на ветеринара, препарати проти бліх та глистів;
- купівля лотка, мисок, іграшок, дряпалки та інших необхідних;
- покупка корму. Варто враховувати, що, можливо, після обстеження ветеринар порекомендує Вашому вихованцю лікувальний корм.
Яке б рішення ви не ухвалили, у будь-якому випадку ви отримаєте пухнастого відданого друга, а заради цього можна пройти будь-які труднощі. Наприклад, директор нашого магазину Наталія не побоялася жодних труднощів: у її будинку мешкають п'ятеро котів, троє з яких підібрані на вулиці та одна взята з притулку.