Зареєструйся та отримай -5% на перше замовлення

Каталог
собаки
кішки
вет аптека

Як вивести блохи у кота?

Зміст:

  1. Звідки у кішки беруться блохи?
  2. Діагностика бліх у кішок
  3. Проблеми, пов'язані з блохами у кішки
  4. Життєвий цикл бліх
  5. Як вивести бліх у кота?
  6. Чим вивести бліх у кота: огляд коштів
  7. Обробка будинку для знищення бліх
  8. Довготривала боротьба з блохами у тварин
     

Блохи - одні з найпоширеніших паразитів, що зустрічаються у котів. Найчастіше на котячих паразитують Ctenocephalides felis - котячі блохи, які також можуть спостерігатися і у собак. Рідше власники хвостатих вихованців стикаються із зараженням кролячими та іншими блохами.

Незважаючи на те, що блохи є у багатьох кішок, і далеко не всі тварини демонструють явні ознаки зараження, власнику однозначно не варто ігнорувати цю проблему. Такі паразити можуть бути переносниками інфекцій та глистів, а також провокувати багато захворювань домашніх улюбленців.

Звідки у кішки беруться блохи?

Домашні кішки, які не виходять на вулицю, можуть заразитися кількома способами:

  • якщо яйця були випадково принесені власником на одязі чи взутті з вулиці.
  • від контакту з іншими домашніми тваринами;

Кішки, що бувають на вулиці, заражаються блохами від контактів з іншими тваринами або в природному середовищі. Дорослі блохи, які знаходяться в пошуках місця для відкладення личинок, можуть застрибнути на невдачливого вихованця приблизно на 30 см у висоту, поїсти, а потім відкласти яйця в котячу шерсть. І для зараження достатньо однієї дорослої особини — на день вона може відкласти 1-15 яєць. Згодом яйця частково будуть злизані, а частково впадуть на килим, меблі або будь-яке інше місце в будинку. Вже за 2 тижні у сприятливих умовах яйце встигає перетворитися на личинку, потім на лялечку і, нарешті, на дорослу особину (імаго). У несприятливих умовах цей процес займає до року і більше. 

Діагностика бліх у кішок

Багато власників цікавляться, як зрозуміти, що у кошеняти блохи, і як виявити зараження у дорослих котів.

Серед можливих ознак:

  • Почухування голови та вух
  • Облизування нижньої частини тіла, особливо між задніми лапами.
  • Жування або покусування себе
  • Випадання шерсті, особливо на верхній частині спини, вухах через розчухування і свербіння.
  • Почервоніння
  • Чорні тверді частинки на шкірі (відходи життєдіяльності паразитів)
  • Занепокоєння — тварини починають спати неспокійно, можуть різко прокидатися і починати чухатись;
  • Поява лупи — шкіри, що лущиться.
  • Візуальне виявлення
  • Укуси комах на щиколотках людини

Візуально їх легко побачити у вихованців зі світлою шерстю, розсунувши хутро руками до шкіри. Паразити дуже люблять перебувати в складках шкіри (пахвових западинах) та на голові тварин. Вони мають близько 2-4 мм завдовжки і відрізняються темно-коричневим забарвленням. Такі паразити дуже швидко переміщаються шерстю, а якщо витягти їх руками, вони швидко і далеко стрибають.

Для вихованців із темною шерстю підійде метод діагностики за допомогою білого листа та щітки. Необхідно поставити кота на лист і почухати його, а краще розчесати його гребенем із дрібними зубчиками. На папір осипаються чорні крапки - екскременти паразитів, які складаються з перевареної крові і при контакті з парою краплями води поступово розчиняться, залишивши після себе червонувато-коричневі сліди.

Блохи можуть кусати і людей, залишаючи після укусу червоні крапки, що сверблять на шкірі. Найчастіше такі сліди з'являються на стопах та гомілках.

Проблеми, пов'язані з блохами у кішки

Блохи у кота можуть викликати серйозні проблеми зі здоров'ям, у тому числі:

  • Блошиний дерматит. Виникає за наявності у кішки алергії на слину бліх. Його класичні прояви — сильне подразнення, свербіж та швидке погіршення стану шкіри та шерсті вихованця при укусах. При тяжкому перебігу дерматит призводить до випадання шерсті та появи ран на шкірі, що збільшує ризик приєднання вторинної інфекції. Дерматит лікується під контролем лікаря і першим етапом лікування стає знищення паразитів у будинку та на тілі вихованця. Подальша терапія може включати застосування протизапальних препаратів, антибіотиків та ін.
  • Стрічкові хробаки. Блохи у кішки можуть переносити личинки стрічкових хробаків, і тварини заражаються ними під час вилизування. Такі глисти паразитують у тонкому кишечнику кота, викликаючи нездужання, зниження ваги та гіповітаміноз. Для лікування застосовують протигельмінтні препарати, деякі з них мають комплексне застосування навіть від бліх.
  • Блошину анемію. У разі великої кількості бліх у вихованця вони можуть викликати зниження об'єму крові, що циркулює в організмі кота. Внаслідок цього знижується постачання тканин киснем та поживними речовинами – розвивається анемія. Її основні прояви - млявість та втома. Тяжка анемія може вимагати переливання крові та прийому препаратів заліза. Особливу небезпеку становить для кошенят.

Також зараження кота паразитами збільшує ризик "хвороби котячих подряпин" у людей. Це захворювання пов'язане з інфікуванням людини бактерією Bartonella hensellae і вона може передаватися під час блошиних укусів разом з кров'ю.

Життєвий цикл бліх

Щоб боротьба з блохами у вихованців була успішною, необхідно володіти інформацією про життєвий цикл таких паразитів.

Дорослі особини перебувають на господарі протягом більшого часу своєї життєвої активності. Тривалість їхнього життя досягає 2 років, а процес відкладення яєць починається вже через 2 дні після того, як самка знайде господаря.

Яйця падають із вихованців у навколишнє середовище разом із продуктами життєдіяльності паразитів, і фекалії бліх служать їжею для підростаючих личинок після їх появи на світ.

Личинка може з'явитися із яйця вже за 2 дні. Як правило, личинки концентруються в тих місцях, де ваш вихованець частіше проводить час (на лежанці, підстилці та ін.). Вони фотофобні (бояться світла), тому ховаються вглиб тканини або в тріщини у підлозі, їх складно візуалізувати неозброєним оком.

Потенційно всього за тиждень личинка може підрости і перетворитися на лялечку, згорнуту на липкий кокон. Блоха котяча підростає в цьому коконі і чекає, поки поряд з нею не опиниться потенційний господар. У цьому паразити орієнтуються на найменші ознаки — вібрацію, шум, дихання (вуглекислий газ). Шкідник може вилупитися і закріпитися на шерсті господаря за лічені секунди. Період очікування у коконі у сприятливих умовах не перевищує 15 днів, але за потреби затягується до двох років.

Вивчивши цикл життя блохи стає зрозуміло, чому з такими паразитами зовсім нелегко впоратися. Щоб позбавити вихованця паразитів, потрібно знищити не тільки всіх дорослих особин на ньому, але і вжити заходів щодо профілактики повторного зараження з навколишнього середовища.

Як вивести бліх у кота?

Питання, як вивести бліх у кота, потребує комплексного вирішення. Іноді власникам доводиться витратити кілька тижнів, а у важких випадках навіть кілька місяців, щоб повністю знищити паразитів у вихованця.

Комплексний підхід включає:

  • Обробка будинку для усунення паразитів на різних стадіях розвитку.
  • Обробка всіх тварин у будинку. Для цього використовуються спеціальні ліки – інсектициди. Розглянемо їх трохи нижче.
  • Подальша профілактична обробка кота.

Більшість антиблошиних засобів має у своєму складі адалтицид або іншу речовину, здатну знищувати тільки дорослих особин, деякі засоби також містять інгредієнти - регулятори росту комах, які впливаючи на личинки та яйця, надійно попереджають розвиток личинок та переміщення нестатевих паразитів по життєвому циклу.

Якщо ви знищуєте лише дорослих бліх, то для виведення їх у кота вам знадобиться досить багато часу: повне усунення паразитів відбудеться тільки після того, як з усіх яєць з'являться личинки, всі личинки лялькують, а лялечки розкриються і з них з'являться дорослі особини. Цей процес може тривати до півроку.

Тому для успішного вирішення проблеми з блохами у вихованця вирішальну роль відіграє пошук ефективного продукту, який впорається не тільки з дорослими паразитами, але й з нестатевими особами.

При цьому важливо враховувати, що стадія кокона абсолютно несприйнятлива до багатьох інсектицидів і вони можуть виживати протягом 12 тижнів і більше, якщо умови навколишнього середовища здаються їм не підходящими для вилуплення. Тому ваш вихованець повинен бути протягом щонайменше 3 місяців надійно захищений від атак паразитів, щоб навіть у разі вилуплення всіх існуючих лялечок у вашому будинку вони не мали джерела харчування та розмноження.

У тому випадку, якщо програма лікування та профілактики буде порушена, дорослі особини почнуть миттєво харчуватися кров'ю кота і знову відкладати яйця. І весь процес треба буде розпочинати спочатку.

Чим вивести бліх у кота: огляд коштів

Бравекто для кішок

Ціна: 1163 грн.

Купити

Фронтлайн краплі для кішок

Ціна: 248 грн.

Купити

Hartz краплі від бліх для кішок

Ціна: 254 грн.

Купити

Сучасні засоби від бліх у кота включають:

  • місцеве лікування шампунями
  • краплі на холку Spot on
  • таблетки
  • нашийники
  • аерозолі (спреї)

Шампуні від бліх

Лікувальні шампуні мають у своєму складі інгредієнти, які:

  • відлякують або вбивають паразитів;
  • пом'якшують виразність сверблячки, викликаної укусами;
  • знижують ризик повторного інфікування.

Шампуні не є засобом першого вибору під час лікування бліх у кота.

По-перше, більшість котячих не дуже люблять водні процедури, тому миття може стати для них серйозним стресом. До того ж засіб потрібно витримати на шерсті кілька хвилин, щоб досягти потрібного ефекту.

По-друге, ефективність шампунів набагато нижча за більш спрямовані лікарські препарати, такі як таблетка від бліх для котів, краплі на холку або нашийник.

Тим не менш, шампунь від бліх є сенс використовувати при первинній обробці тварин, наприклад, взятих з вулиці або розплідника. У цьому випадку він виконає одразу кілька функцій – очистить хутро вихованця та усуне паразитів.

Краплі Spot On або точкове лікування

Якщо вас цікавить, як позбутися бліх у котів швидко і надійно - краплі Spot On можуть стати чудовим рішенням.

Вони доступні і мають широкий спектр лікування не тільки від бліх, а й від іскодових і коростяних кліщів, глистів, дирофіляріозу (серцеві глисти), комарів і т.п.

Вони прості у використанні - наносяться на холку вихованця, де він не може його злизати. Після застосування засіб залишається на шкірі та поступово вбирається сальними залозами. Активні компоненти потрапляють у кровотік та призводять до загибелі паразитів.

Вони забезпечують надійний захист кота від паразитів щонайменше на місяць, а деякі препарати діють до півроку. Тривалий ефект дії перетворює їх на найефективніший засіб від бліх для котів.

Багато власників цікавляться, куди подіються блохи після крапель. Зазвичай вони вмирають протягом декількох днів, але іноді ви можете продовжувати бачити комах на вихованці. Це молоді особини, які продовжують вилуплюватися з лялечок. Вони та їх атаки на кішок не тривалі, тому що після укусів обробленого вихованця швидко вмирають.

Деякі засоби Spot On мають у своєму складі фіпроніл. Ця речовина робить комах гіперактивними невдовзі після обробки вихованця. Вони можуть інтенсивніше кусатися і виходити на поверхню шерсті, що робить тварину більш неспокійною, ніж зазвичай. Але цей процес закінчується протягом доби.

Важливо враховувати, що краплі від бліх можуть не вплинути або дати менш виражений ефект, якщо ви перед використанням ви покупали кота або плануєте це зробити після. Багато засобів Spot On містять олії та взаємодіють з ліпідами шкірного сала, а застосування шампуню призводить до глибокого очищення шкіри та шерсті вихованця і, закономірно, видалення природних жирів. Тому багато виробників уточнюють, що краплі від бліх не варто використовувати протягом доби після купання. Також важливо не мити вихованця щонайменше 2 доби після застосування такого засобу, щоб воно змогло повноцінно вбратися в кров.

Таблетки від бліх

Оральні препарати також високоефективні. Вони забезпечують тривалий захист (мінімум на місяць), оскільки інсектицид, що входить до їх складу, залишається в крові надовго. Також багато препаратів такого типу містять гормональний регулятор росту, який впливає на яйця та личинки комах. Це порушує розвиток екзоскелету паразитів, запобігаючи вилупленню яєць, перешкоджаючи зростанню личинок і захищає вихованця від атак нових дорослих особин.

Таблетки від бліх для котів також можуть містити активні компоненти для боротьби з кліщами та гельмінтами.

Нашийник

Інсектицидні нашийники не менш ефективні, ніж попередні варіанти. Вони просякнуті активними інгредієнтами, такими як піретроїди, органофосфати або регулятори росту комах, які впливають на личинки та яйця комах. Ці речовини під час носіння поступово вбираються сальними залозами та потрапляють у кровотік тварини, забезпечуючи надійний захист від паразитів.

Нашийники прості у використанні і дають швидкий ефект - блохи кота зникають вже за добу. При цьому нашийник запобігає повторному інфікуванню протягом усього часу дії (воно зазначено на пакуванні конкретного препарату).

Нашийник може бути відмінним рішенням для котів, які більшу частину часу проводять на вулиці.

До недоліків можна зарахувати кілька моментів.

По-перше, якщо тварина раніше не носила нашийники буде потрібно деякий час для привчання до нього. Якщо вихованець ніяк не змириться з його використанням, краще вибрати інший менш травматичний спосіб захисту від бліх.

По-друге, він може нести деяку частку небезпеки, як і будь-який нашийник — вихованець може просто зачепитися за щось і постраждати.

І по-третє, у надто чутливих особин лікувальна речовина може спровокувати подразнення шкіри. Поява такого симптому є протипоказанням подальшого застосування.

Аерозолі (спреї)

Спреї можуть містити різні активні компоненти як для знищення дорослих паразитів, так і для боротьби з яйцями та личинками, але мають принципово інший спосіб нанесення, ніж краплі.

Обробку тварини рекомендується проводити в приміщенні, що добре провітрюється, або на відкритому повітрі з використанням гумових рукавичок. Спрей розбризкують по всій поверхні вихованця, уникаючи очей, а для посилення проникнення препарату у шкірно-волосяний покрив рекомендують його трохи втерти. Шерсть біля очей, носа та рота обробляють змоченою препаратом тканиною або ватою.

Важливо простежити, щоб кішка не злизувала його до повного висихання шерсті. Також не слід підпускати обробленого вихованця до дітей та гладити його протягом доби після обробки.

Що робити, якщо засіб від бліх не спрацював?

Багато власників помічають, що після обробки вихованця, тварина все ж таки продовжує чухатись і на його шерсті видно живі комахи. Але що робити, якщо краплі від бліх не допомогли? У цьому випадку не поспішайте проводити обробку повторно, оскільки подвоєння дозування може бути небезпечним для тварини. Цілком закономірно, що у навколишньому середовищі можуть бути лялечки, які вилуплюватимуться (згадуємо про життєвий цикл бліх). І дорослі паразити регулярно атакуватимуть вихованця і вас протягом кількох місяців.

У цьому випадку слід продовжувати лікувальні та профілактичні заходи з огляду на індивідуальні особливості життєдіяльності тварини та місця контактів з паразитами.

Якщо після декількох тижнів після обробки ви все ще спостерігаєте значну кількість паразитів на тварині або сумніваєтеся в якості використаного препарату, рекомендуємо звернутися до ветеринару. У будь-якому випадку застосування нового препарату варто починати не раніше, ніж закінчиться мінімальний термін дії попереднього.

Засоби від бліх для вагітної та кішки, що годує

Для вагітних або кішок, що годують, необхідно використовувати препарати, спеціально розроблені для таких тварин. Вони безпечні як для дорослого вихованця, так і для плоду, що формується, або новонародженого кошеняти.

Чим вивести блохи у кошеняти?

Наявність бліх у кошеняти не можна ігнорувати. Кількість крові у дитинчат менша ніж у дорослих, тому паразити можуть викликати анемію, швидко прогресуючу слабкість та смерть.

Для лікування кошенят необхідно підбирати засоби виключно під їх вік. На сьогодні виробники пропонують спеціальні засоби для малюків, безпечні для їхнього здоров'я, які можна використовувати через 2 дні після народження кошеняти.

Відповідальність при використанні засобів від бліх у котів

Вибираючи ліки для лікування кішки від бліх, необхідно обов'язково вивчити інструкцію та звернути увагу на компоненти діючого препарату.

Власникам тварин кількох видів потрібно вибирати такі засоби, які будуть безпечними для всіх вихованців. Зокрема, деякі препарати для обробки собак від бліх можуть мати у своєму складі перметрин і споріднені з'єднання, залишкові дози яких можуть бути токсичними для кішок і спровокувати їх загибель. Тому власникам необхідно подбати про перешкоджання контактів котів із перметрином (якщо ним оброблено приміщення), у т.ч. із собаками, які нещодавно проходили обробку ним від комах.

Обов'язково вивчайте всю інформацію, що додається до препаратів, вибраних для боротьби з блохами, та збережіть листок-вкладиш з інструкцією. Якщо раптом вашому вихованцю стало погано після використання засобу – негайно зверніться за ветеринарною допомогою.

Обробка будинку для знищення бліх

При обробці будинку потрібно приділяти увагу всім поверхням і не залишати без уваги м'які меблі, килими на підлогах або стінах, щілини в паркеті та інші важкодоступні місця.

Спочатку весь будинок потрібно ретельно пропилососити, використовуючи при цьому одноразові пакети для пилососа (їх потрібно утилізувати відразу після закінчення прибирання). Потім необхідно провести обробку будинку інсектицидом (спреї та аерозолі) для знищення личинок та лялечок. Їх застосування слід проводити відповідно до інструкції далеко від дітей, акваріума та свійських тварин.

Відмінний ефект дає проведення парообробки. Також важливо не забути про прання постільних речей та лежанки вихованця на високій температурі.

Лялечки бліх виявляють підвищену стійкість до інсектицидів, а через чіпкий клейкий корпус можу втриматися у важкодоступних місцях під час застосування пилососу. Тому для повного знищення паразитів може знадобитися додаткове прибирання та санобробка через деякий час.

Також важливо враховувати, що засоби обробки будинку можуть містити активні речовини, які аналогічні до компонентів препаратів від паразитів у кішок. Контакти оброблених тварин з такими засобами можуть призвести до виникнення адитивного ефекту - фармакологічний ефект препарату буде більш вираженим, і більш вираженими можуть бути можливі побічні ефекти (є ризик розвитку симптомів отруєння). Тому потрібно попереджати контакти тварини з обробленими місцями, і при появі симптомів нездужання (порушень координації, млявості, блюванні) звернутися за медичною допомогою.

Довготривала боротьба з блохами у тварин

Після знищення шкідників у вихованця та проведення санітарної обробки будинку необхідно задуматися про подальшу профілактику повторного зараження.

Найкращим рішенням є регулярне профілактичне застосування засобів тривалого захисту (від 4 тижнів до 8 місяців) у вигляді крапель Спот-он, таблеток або нашийника.

Наполегливість є ключовим фактором, коли йдеться про боротьбу з блохами у котів. Однак, вживши всіх необхідних заходів, можна зупинити зараження та зберегти здоров'я вихованця та інших членів сім'ї.

Дата публікації: 23.03.2023 16:53

нагору