Зареєструйся та отримай -5% на перше замовлення

Каталог
собаки
кішки
вет аптека

Як підготувати дитину до появи вихованця в будинку

Ви коли-небудь замислювалися про те, чому діти та тварини так люблять одне одного? Може, тому, що вони дуже схожі? І ті, й інші люблять грати, дуріти, і тих, і інших ми дуже любимо і вважаємо їх невід'ємною частиною себе. І діти, і тварини повністю залежать від дорослих і потребують нашої турботи та уваги. Тому, коли ви берете вихованця, ви повинні розуміти, що у вашому будинку з'явиться ще одна дитина, і тільки від вас залежить, чи стане ця тварина для дитини другою.

Хто легше звикає до нового члена сім'ї: діти чи тварини?

Немає універсального правила, що легше – собаці прийняти дитину чи дитині звикнути до появи собаки. Все залежить від обох характерів. Те саме стосується і будь-якого іншого домашнього вихованця.
Ви можете допомогти їм пройти цей період адаптації. Тоді собака та дитина, або кіт та ваша дитина стануть друзями. Як це зробити? Найголовніше – якісно проводьте разом час! З собакою ходите на прогулянки разом, грайте з нею самі, показуючи приклад дитині. З котом може бути весело і вдома: купіть кілька цікавих іграшок і грайте разом.
Доручіть дитині нескладні функції догляду за вихованцем, відзначайте і хвалите, коли вона їх виконує. Будьте поруч частіше. І з вихованцем, і з дитиною. Поясніть їм поведінку, вчинки один одного.

Як підготувати дитину до появи в будинку вихованця?

Так само, як і до появи молодших братиків-сестричок.
Алгоритм складний, але обов'язковий, з погляду.
І так приготуйтеся, що це справа не одного дня.

  • Для початку дізнайтесь, а чи БАЖАТЬ ваші діти такого вихованця.
  • Розмовляйте з дітьми про тварин, розповідайте, як зміниться ваш побут, які обов'язки з'являться у малюка.
  • Плануйте, як дитина та собака зможуть проводити разом час.
  • Мрійте разом про те, як дитина зможе грати з котом. Розкажіть, що діти та тварини можуть стати відмінними компаньйонами, яким ніколи не буде нудно. Зауважте про себе – чи подобаються такі мрії та плани дитині?
  • Спостерігайте, розмовляйте, проводьте час із сім'ями, які мають вихованці. Нехай дитина почує від однолітків, друзів, як це мати собаку/кота/черепаху/хом'яка в будинку.
  • Розпитайте, як бачать цю перспективу діти.

Якщо ваше маля з радістю сприймає таку новину, якщо готове допомагати вам (у міру сил) доглядати за вихованцем, і ви впевнені, що у нього немає алергії на шерсть, не виникне проблем зі здоров'ям, тоді можна підшукувати малюка в сім'ю.

Якщо дитина сама просить взяти кота чи собаку.

У такому разі, ви повинні переконатися, що це не примха, не примха, не модний віяння в класі, а усвідомлене обґрунтоване бажання самої дитини. Тварини для дітей можуть стати найкращими у житті друзями. Але можуть стати і тягарем, ненависним зобов'язанням. Собака чи кішка – це не іграшка, а жива істота. Тому ніколи не даруйте його дитині, не підготувавши сина чи доньку. Нехай такий подарунок стане не сюрпризом, а усвідомленим бажанням та вирішенням вашого малюка. Переконайтеся, що дитина реально готова до життя з вихованцем під одним дахом.

Для цього дайте йому випробувальний термін. Умовтеся, що протягом якогось часу ви перевірятимете, чи можна вже довірити дитині турботу про беззахисне кошеня, наприклад.

  • Довірте дитині якусь рутинну щоденну справу. І подивіться – скільки його вистачить. Адже прибирати, годувати, вигулювати – все це потрібно робити щодня.
  • Знову ж таки, помрійте про те, як зміниться його життя з появою тварини. Спостерігайте за реакцією на ваші слова.
  • Можна напроситися у помічники до сусідки-собачниці і разом із нею щодня вигулювати собаку.
  • Можна взяти на перетримку вихованця знайомих, які їдуть у відпустку, наприклад. І тут є ще один важливий момент - взявши кота, собаку, морську свинку, пташку, поживши з нею якийсь час, ви і самі зрозумієте - чи готові ВИ до появи в будинку саме цієї тварини.

У якому віці дитина готова до домашнього вихованця?

Ми не знаємо. І ніхто не знає, крім вас та вашого малюка. Деякі дітки готові до такої серйозної відповідальності вже у 5 років, деякі у 10. Спостерігайте, розмовляйте, а головне готуйте дитину до змін, які приносить із собою в будинок нову живу істоту. Коти і діти можуть стати нерозлучними друзями. Діти та собаки можуть рости разом і не розлучатися ні на день. І це та радість, заради якої варто витратити час і сили, щоб навчити дитину піклуватися про тварину.

Насамкінець невеликий тест

«ЧИ ГОТУЄ ваша дитина до собаки, кота»:

  • Ви впевнені, що тварина – це не подарунок, іграшка для дитини?
  • Ви впевнені, що ваша дитина досить відповідальна, щоб доглядати або допомагати вам доглядати за вихованцем?
  • Ви впевнені, що ваші житлові умови дозволяють взяти вихованця?
  • Ви впевнені, що у вашої дитини немає алергії на кота (собаку, хом'яка тощо)?
  • І найголовніше. Ви впевнені, що ви самі готові приділяти час і сили, щоб допомагати дитині, вчити її любові та турботі про тварину?

Якщо на більшість питань ви відповіли ТАК, тоді чекаємо на вас у нашому магазині і допоможемо вибрати все необхідне для нового друга.

Дата публікації: 15.02.2020 20:15

нагору