Зареєструйся та отримай -5% на перше замовлення

Каталог
собаки
кішки
вет аптека

Ігри та іграшки для різноманітності життя вашої кошки

Зміст:

  1. Вступ
  2. Чому треба грати з котами?
  3. Види іграшок для котів

Вступ 

Дуже важливо забезпечити кішці веселощі, інтерес, розумову та фізичну стимуляцію, особливо якщо вона більшу частину часу або весь час проводить у приміщенні. Але різноманітність необхідна не тільки для котів, що мешкають у приміщенні. Навіть кішки, яких випускають на вулицю, можуть не набувати необхідної активності, а такі фактори, як погана погода, можуть змусити її проводити більше часу у приміщенні, ніж на вулиці.

Чому треба грати з котами?

Навіть дорослі коти потребують ігор. Гра — це мисливська практика, і спосіб використання властивих їм навичок. Тому гра необхідна, особливо якщо у кішки обмежено або відсутній інший прояв цієї природної поведінки. Позбавлення тварин іграшок або інших способів відпрацювання мисливських навичок не зменшить її бажання полювати. Але це може призвести до розчарування та виникнення проблем із поведінкою. 
Власники кішок часто кажуть, що їхній вихованець не виявляє особливого інтересу до ігор або швидко нудьгує. Але це нормально, коли дорослі особини грають лише дуже короткий час, а потім йдуть і знаходять собі інше заняття, наприклад, подрімати. Також частиною гри для тварин є відступ від іграшки та просто спостереження за нею. Це не означає, що вона втратила інтерес. Насправді вона практикує хижацьку навичку — відступає і спостерігає за здобиччю доти, доки не відчує, що настає підходящий момент для нападу! 

Котів можна спонукати до гри рухом, і це дуже спокусливо, особливо якщо йдеться про миле кошеня — поворухнути пальцями рук чи ніг, щоб кошеня "пограло" з ними. Однак важливо пам'ятати, що гра — це засіб відпрацювання мисливських навичок, а це означає використання зубів та пазурів! Тому завжди слід заохочувати дорослу тварину чи кошеня грати з іграшками, а не з лапками чи пальцями.

Види іграшок для котів

Механічні або електронні іграшки

Вони, як правило, працюють від батарейок і рухаються або мають пристрій, який рухається таким чином, щоб імітувати природню здобич, таку як миші чи птахи. Їхня головна перевага полягає в тому, що крім включення вони не вимагають жодних зусиль з боку власника. Але є й недоліки:

  • Вони можуть бути досить дорогими в порівнянні з іншими іграшками для котів 
  • Ризик травмування тварини невеликий, але навіть у цьому випадку не рекомендується використовувати їх, коли кішка не може перебувати під наглядом 
  • Коли батареї розряджаються або ламаються, це вже не так весело. 
  • Деякі кішки та кошенята можуть їх боятися

Іграшки для биття та переслідування

Улюблена гра багатьох чотирилапих — мати іграшку, яку можна бити лапою, а потім ганятися за нею. Іграшка повинна бути досить легкою, щоб ударивши по ній лапою, могла недалеко відлетіти убік. Ідеальним варіантом є м'ячики та різні досить легкі іграшки.

Іграшки-палички

Іноді їх називають "іграшками-вудками" або "вудочки-дражнилки". Зазвичай вони складаються з палички, до якої прикріплена довга мотузка, іноді еластична, з іграшкою на кінці. А в деяких випадках сама "паличка" є іграшкою, яка може "звиватися" та "ковзати" по ній, як змія. Великою перевагою таких іграшок є те, що навіть невеликі рухи палички призводять до набагато більших рухів іграшки.

Інтерактивні іграшки

Це різні коробки та треки з одним або декількома м'ячиками.  Ваш вихованець із задоволенням проштовхуватиме кульку через отвори. Вони можуть бути доповнені іншими елементами, що стимулюють вихованця до гри. 

Паперові пакети

Це найпростіша і практично безкоштовна іграшка. Кішкам дуже подобається "нападати", стрибати на них і ховатися в них. Якщо ви даєте їй великий паперовий пакет з ручками, рекомендуємо попередньо видалити або перерізати ручки, щоб вона не застрягла в них головою. Будьте дуже обережні із пластиковими пакетами. Вони можуть бути дуже небезпечні, якщо кішка їх розгризе або заплутається в них, тому варто від них відмовитися, якщо така ймовірність з вашим вихованцем існує.

Килимки

Килимок або навіть рушник або ковдру можна перетворити на іграшку, засунувши під килимок палицю або щось подібне і пересуваючи її. Для тварини це буде виглядати як миша, що бігає під килимком, яку вона із задоволенням переслідуватиме і нападатиме на неї.

Пошук їжі

Якби нас не було, щоб їх годувати, тоді підопічним довелося б полювати на їжу. Покласти їжу у блюдо перед собою — це, звичайно, простий варіант, але він може бути досить нудним. Набагато цікавіше і цікавіше для неї буде, якщо їй доведеться "попрацювати", щоб отримати хоча б частину їжі.
Найпростіший спосіб привчити тварину до корму — просто розкидати по підлозі сухий корм, щоб вона його обнюхувала. Ви також можете придбати для свого улюбленця  "кормові іграшки" та "годівниці-пазли". Щоб зробити кожну гру якомога привабливішою, додавайте в ці кормові іграшки не тільки основний сухий корм, але й кілька додаткових ласощів. І не кладіть у кожну занадто багато корму за один раз. 

Дата публікації: 17.11.2023 10:08

нагору