Зареєструйся та отримай -5% на перше замовлення

Каталог
собаки
кішки
вет аптека

Чищення зубів собаці. Як прибрати зубний камінь у собак за допомогою ласощів

Вступ:

  1. Наукові дослідження
  2. Які ласощі для видалення зубного каменю у собак вибрати 
  3. ТОП-8 ласощів для здоров'я зубів собак
  4. Як працюють ласощі для зубів
  5. Як чистити зуби собаці

Прибрати зубний камінь у собак можна за допомогою ласощів для зубів.  Більшість ласощів бувають різних розмірів та форм. Але ми хочемо звернути увагу саме на спеціалізовані ветеринарні ласощі для зубів. Їхня ефективність доведена результатами множин різних досліджень.

Наукові дослідження

У 2021 році Університет Іллінойсу (США) провели наукове дослідження, з використанням ласощів для зубів, які позиціонуються як ветеринарні.

У дослідженні тривалістю 4 місяці взяли участь дорослі суки породи бігль віком 5-6 років, які утримувалися індивідуально в однакових умовах. Перед початком дослідження ветеринарний стоматолог провів стоматологічну оцінку, щоб підтвердити наявність та цілісність усіх зубів, що підлягають оцінці для підтвердження прийнятності дослідження. Наприкінці кожного місяця проводили медичне чищення зубів собакам та їх полірування для обнулення результатів дослідження.

Протягом усього дослідження всіх собак годували комерційним кормом «лосось та картопля». Жодні додаткові ласощі, іграшки для жування чи інші стоматологічні втручання не дозволялися протягом усього дослідження. У складах жувальних ласощів не були включені активні речовини, що перешкоджають утворенню зубного нальоту або зубного каменю.
Дослідження проводилося за такою формулою 4*4, тобто. собаки були поділені на 4 групи і кожна з груп отримувала одну з чотирьох видів дієт у кожному експериментальному періоді:

  1. Тільки корм (контрольна група)
  2. Корм + беззернові ласощі для зубів
  3. 4. Корм ​​+ ласощі для зубів (різних виробників)

Результати його показали, що щоденне жування ласощів для зубів допомогло собакам:

  • на 22% зменшити зубний наліт
  • на 8% зменшити товщину зубного каменю
  • на 10,5% зменшити глибину ясенної кишені
  • на 46,6% знизити кровотечу у ясенній кишені
  • на 9,1% зменшити ймовірність появи гінгівіту (захворювання ясен)
  • на 49,6% зменшити неприємний запах із рота

Таким чином, за короткий період (практично місяць) використання таких ласощів можна отримати відчутний результат у вашого вихованця.

Ось ще кілька результатів аналогічних досліджень, проведених за період 2005-2020 років різними інститутами та ветеринарними центрами Америки:

  • (Garanayak et al., 2019) Дослідження показало, що собаки, які отримували палички для чищення зубів двічі на день відразу після їжі або 0,2% хлоргексидину (нанесення хлоргексидину на щічну поверхню зубів двічі на день після їди) протягом 28 днів показали менше відкладень зубного нальоту, а група, яка отримувала як жувальні засоби для зубів, так і хлоргексидин, показала, що у всіх тварин не було свіжих відкладень зубного нальоту.
  • (Clark et al., 2011) В аналогічному дослідженні щоденне вживання щоденного жування овочів через 4–8 годин після їжі протягом 28 днів зменшувало неприємний запах з рота, гінгівіт, зубний наліт і накопичення каменю на зубах у собак.
  • (Hennet et al., 2006). В іншому дослідженні перевірялася ефективність кількох жувальних снеків для чищення зубів (один раз на день, через 5–6 годин після щоденного прийому їжі) протягом 4 місяців. Результати показали зменшення відкладення зубного нальоту (17,3%) та утворення зубного каменю (45,8%) порівняно з собаками, яких годували лише сухим кормом.
  • (Brown and McGenity, 2005). Дане дослідження протестували на двох зубних ласощах (із вмістом 0,2% хлоргексидину глюконату - натурального протимікробного реагенту і без нього) і показало, що у собак, які отримували один щоденний зубний жувальний препарат за 1 годину до годування стандартною дієтою протягом 4 тижнів, спостерігалося менше гінгівіту, нальоту на зубах у собаки та зубного каменю в порівнянні з собаками в контрольній групі, які отримували лише звичайний корм.

Так само було встановлено взаємозв'язок між твердістю ласощів і здатністю їх до очищення від зубного нальоту, тобто. напіввологі ласощі менш ефективні в порівнянні з твердими.

  • (Capik, 2010). У дослідженні з використанням різних типів кормів (сухий корм, вологий корм (консерви)) та профілактичних засобів від пародонтиту (зубна щітка и ферментні жувальні смужки) протягом 8 тижнів було показано, що жодна з дієт та продуктів гігієни порожнини рота не забезпечувала повного усунення проблем зі здоров'ям пародонту у роті. Стоматологічні жувальні смужки значно зменшували кількість зубних відкладень, каміння та гінгівіту, але тільки на хижих зубах. У першому дослідженні всі тверді ласощі для зубів були здатні зменшити неприємний запах з рота, зубний камінь, зубний наліт та утворення кишень з ясен, хоча вони не змогли знизити показники гінгівіту.

Резюмуючи всі наведені вище дані можна сказати, що ласощі для зубів дійсно допомагають зберегти зуби вашого собаки в кращому вигляді, тому їх варто додати в щоденний догляд за зубами. Снеки не замінюють чищення зубів, але для собак яким не подобається коли ви чистите їм зуби, ці ласощі допоможуть видалити шкідливий наліт та зубний камінь.

Але які ласощі для видалення зубного каменю у собак вибрати?

Якщо у собаки алергія або алергія на їжу, перевірте склад перед придбанням продукту. Якщо він вибагливий, спробуйте пару різних жувальних снеків, щоб дізнатися, що подобається вашому вихованцю.
Застосовувати дані ласощі можна цуценятам, враховуючи що можна використовуючи їх у вигляді як заохочення при дресурі.

Ми рекомендуємо звертати увагу насамперед на функціональні снеки, на пакуванні яких чітко вказано призначення для зубів:

ТОП-8 ласощів для здоров'я зубів собак:

  1. Canvit DENTAL
  2. Canvit DENTAL LARGE BREED
  3. Brit Care SNACK DENTAL
  4. Camon Dental Snack Hexabone
  5. Camon Dental Snack
  6. Camon Dental Snack Rice and Sweet Potato
  7. Oven-Baked Tradition
  8. Trixie DENTA FUN CHEW BITES

Крім ласощів рекомендуємо використовувати засоби, що містять у складі ХЛОРГЕКСИДИН, дія якого експериментально підтверджена:

  1. Canina DENTAL CAN
  2. VetExpert STOMAFERIN ULTRA 
  3. Candioli DentalPet Spray
  4. Beaphar MOUTH WASH 

 

Як працюють ласощі для зубів

Ви можете бути здивовані тим, що ці ласощі на відміну від кісток та сушеностей НЕ є найдовговічнішими у собак. Їхня щільна текстура створена для максимального контакту із зубами вашого собаки. Коли ласощі дряпають зуби, відбувається механічне чищення зубів у собаки, внаслідок чого видаляється наліт і зубний камінь.
Проте ці ласощі мають і зворотний бік: вони дуже калорійні. Якщо ваш собака бореться із проблемою ваги, вам необхідно врахувати калорійність ласощів у денному раціоні корму, перш ніж починати їх застосовувати.

Як чистити зуби собаці

Для оптимального здоров'я зубів вирішуйте проблему з різних боків.

  1. Почніть чистити зуби вашого вихованця щодня, якщо можете, за допомогою ферментної зубної пасти для собак. Почніть з того, що дозвольте собаці злизувати зубну пасту з щітки, потім поступово переходьте до чищення всієї пащі. Це може зайняти від кількох тижнів до місяців, залежно від характеру вашого собаки, але зусилля того варті.
  2. Щодня давайте жувальні ласощі для зубів
  3. Обробляйте пащу вихованця антибактеріальними засобами, бажано тими, що містять хлоргексидин.
  4. Своєчасно проводьте професійну стоматологічну профілактику у ветеринарних клініках. Вона відіграє важливу роль у запобіганні пародонту та захворюванням пащі.

Попередження: ніколи не використовуйте зубні пасти для людей - вони призначені для використання з подальшим випльовуванням, а ваш собака проковтне її. Майже всі зубні пасти для людей містять інгредієнти, які можуть бути шкідливими або смертельними для собаки.

Дата публікації: 14.09.2023 15:58

нагору