Зареєструйся та отримай -5% на перше замовлення

Каталог
собаки
кішки
вет аптека

Чим годувати кошеня: практичні поради та рекомендації

Зміст:

  1. Годування новонароджених кошенят
  2. Годування кошенят від 4 до 6 тижнів
  3. Годування кошенят у віці 6-8 тижнів
  4. Чим годувати кошеня в 3 місяці і більше?
  5. Перехід на доросле харчування
  6. Який корм для кошеня вибрати?
  7. Як дізнатися, скільки має їсти кошеня?
  8. Інші продукти для кошенят
  9. Токсичні продукти для кішок
  10. Чому кошеня не їсть?

Одне з найбільш важливих і перших рішень, які належить прийняти кожному власнику домашніх тварин — це вибір відповідного корму. І якщо розмова іде про кошеня, то до цього вибору потрібно підходити особливо відповідально, тому що малюки мають абсолютно інші потреби в харчуванні, ніж дорослі особи, і від правильності вибору харчування в перші місяці життя залежить загальний стан здоров'я тварини.

Більшість кошенят усиновляють у віці 6-8 недель, э така точка зору, що в такому віці вони краще прив'язуються до нових господарів. Однак свідомі заводчики рекомендують їх забирати тільки через 3-4 місяці, коли тварини встигають фізично зміцнити, отримати всі необхідні навики поведінки в будинку (будуть привчені до туалету, знають місця точення кігтів і т.д.), зможуть споживати вже додаткову їжу, пройти ветеринарну обробку (первинний набір вакцин, дегельмінтизацію). 

Годування новонароджених кошенят

В ідеалі новонароджені повинні отримувати тільки материнське молоко протягом першої половини життя, оскільки в ньому містяться всі життєво важливі речовини, які потрібні для росту, розвитку та формування імунної системи.

Якщо кошенятам воно з якихось причин недоступне, рекомендують перевести їх на харчування спеціальними сумішами, так зване «штучне молоком». 

Використання коров'ячого, козячого та інших видів молока - не рекомендується, так як воно має інший склад (відрізняється від вмісту білків-жирів-вуглеводів), може викликати у малюків діарею і стати причиною гибелі.

Правила годування новонароджених кошенят

Якщо справа йде про новонароджених, дуже важливо розібратися, як часто годувати і як правильно годувати кошеня. 

Штучне вигодовування спочатку проводять за допомогою піпетки, а далі при дорослішанні необхідно використовувати спеціальну пляшечку з соскою. Для підготовки соски до використання рекомендуємо манікюрними ножицями зробити х-подібний розріз на її кінчику або проплавити отвір гарячою голкою. Суміш має повільно капати, а не литися цівкою.

Новонароджені повинні отримувати «штучне молоко» кожні 2 години, при досягненні двонедельного віку періоди між годуваннями збільшується до 3-4 годин.

Суміш для годування готова відповідно до рекомендацій виробника. Безпосередньо перед їжею така маса повинна бути підігріта до 36-38 °С у кружці з теплою водою, гріти суміш у мікрохвильовці не рекомендується.

Перед годуванням необхідно:

  • обов’язково перевірити температуру суміші, капнувши кілька капелей на шкіру внутрішньої частини зап’ястя;
  • вимити руки з милом;
  • переконаться в чистоті сосок.

Годування здійснюється в положенні на животі — малюків можна класти на коліна або пеленать в теплий рушник. Пляшечку потрібно тримати під кутом в 45°. Почекайте, поки з неї капнет суміш і помістіть соску в рот малюка для стимуляції смоктального рефлексу. Кошенята мають їсти у своєму темпі.

Як кормити кошеня, якщо він не один? При годуванні кількох тварин кожен малюк годується до насичення в порядку черговості, але після того, як останній малюк перестане сосати, потрібно знову запропонувати пляшечку першому. Іноді потрібно до 4 циклів годування, щоб кошенята наїлися. При ослабленому стані вони можуть втомлюватись під час годування і не з'їдати свою норму їжі, тому їм необхідне більш часте годування.

Після закінчення годування слід покласти тварину малюка на своє плечо або коліно і акуратно погладити по спині, дочекавшись невеликих відрижок. Неконтрольоване зригування небезпечне, бо може стати причиною захлинання і смерті.

Так як кошенята віком до одного місяця не можуть самі випорожнюватися (пісяти, і какати), власнику необхідно стимулювати ці процеси до і після кожного годування. Візьміть щось м'яке і поглинаюче, наприклад, спонж або серветку і м'яко круговими рухами погладжуйте область промежини і живота або робіть масаж живота, статевих органів та анального отвору. Обов'язково фіксуйте вагу малюків до годування та після нього.

Годування кошенят від 4 до 6 тижнів

Якщо ви цікавитеся, чим годувати кошеня в 1 місяць, то саме починаючи з 4 тижнів потрібно поступово відлучати кошенят від пляшечки. Спочатку запропонуйте їм трохи суміші на ложці, а коли кошеня навчиться лакати з ложки, налийте суміш у блюдце. При цьому продовжуйте пропонувати пляшечку, щоб уникнути голоду та недоїдання. Щоб простимулювати лакання, можна спробувати змастити губи вихованця невеликою кількістю суміші, щоб дати можливість спробувати йому лизнути їжу самому.

У міру розвитку навичок лакання, суміш можна додавати невелику кількість консервів для кошенят, щоб отримати рідку кашку. Згодом збільшуйте кількість консервів і використовуйте все менше суміші. При цьому не забувайте регулярно зважувати тварин, щоб контролювати темпи збільшення маси тіла і правильність розвитку. У рекомендаціях щодо годування штучним молоком зазвичай вказуються терміни годівлі та вага, яку вони повинні набрати.

Якщо йдеться про кошенят, яких годує кішка, то для знайомства з дорослою їжею можна використовувати консерви для кошенят, трохи розведені звичайною водою.

Можна починати потроху годувати місячне кошеня сухим кормом, розмоченим у невеликій кількості води. З моменту введення консервів та корму до раціону важливо забезпечити тваринам постійний доступ до звичайної чистої води – поставте дрібну миску, яку вони не зможуть перевернути.

Власники повинні стежити за випорожненнями малюків, щоб переконатися в хорошій переносимості та перетравленні нової їжі. При появі рідкого випорожнення слід скоротити кількість нового корму, так само можливо змінити марку консервів, оскільки за складом вони можуть дуже відрізнятися.

У віці 4-6 тижнів у кошенят з'являються і інтенсивно ростуть постійні зуби. Полегшити цей процес допоможуть жувальні іграшки та ласощі.

Годування кошенят у віці 6-8 тижнів

Питання “Чим годувати кошеня в 2 місяці” для цього віку вирішується легко. У цьому віці з їхнього раціону вже повністю виключають замінник молока і переводять дітей на тверду їжу. У кожного виробника корми для кошенят від 1-2 місяців (шукайте в найменуванні слово Kitten) розроблена широка лінійка сухих та вологих кормів, відмінних як за складом, так і за смаковими якостями.

У ранньому віці у кішок активно розвиваються індивідуальні уподобання щодо смаку їжі та її відчуття у роті. Тому малюки повинні отримувати різноманітне харчування (сухе, вологе, різне за смаком та формою), щоб забезпечити гармонійний нейросенсорний розвиток та знизити ризик відмов від їжі в майбутньому, при зміні смаку сухих кормів (оскільки котам часто один і той же приїдається), або є необхідність перейти на лікувальний чи спеціалізований склад (для стерилізованих, при харчових алергіях тощо).

Годівля маленьких кошенят у віці здійснюється 3-4 десь у день. Об'єм харчування визначається апетитом вихованців, а також нормами годівлі, вказаними на упаковці корму.

Способи годівлі кошенят

Після відлучення кошенят від грудей і виведення їх на чотириразовий графік прийому їжі, можна використовувати 2 основних методи годування:

  • Вільний доступ до їжі. У цьому випадку миска з кормом (зазвичай сухим) залишається у постійному доступі. Це зручно для господарів, якщо вони не можуть постійно перебувати вдома. Однак така тактика може призвести до переїдання. Якщо в будинку є інші кішки, вони можуть з'їдати корм для кошенят, які є більш калорійними і можуть призвести до набору ними надмірної ваги. Також більш домінуючі кошенята можуть заважати слабшим їсти, що стає в останніх причиною недоїдання.
  • Годування за годинником. Цей метод дозволяє точно відстежувати, скільки з'їдає кожен вихованець, але він вимагає більше часу та участі власників. Щоб організувати таке харчування у свою відсутність, рекомендуємо використовувати годівниці, що працюють за таймером.

Чим годувати кошеня в 3 місяці і більше?

У цей період їхній графік залишається незмінним: 3-4 рази на день їм необхідний спеціалізований раціон для кошенят. Ці корми забезпечують повноцінне та збалансоване харчування, вони більш калорійні порівняно з кормом для дорослих, та покривають усі енергетичні потреби малюків протягом усього періоду зростання та розвитку. Дані корми також можна давати кішкам, що лактують, в період годування.

Після півроку життя можна поступово скоротити кількість прийомів їжі до 2 разів на день.

У цей період у кошенят може виявитися алергія на якийсь компонент корму, в цьому випадку потрібно з'ясувати, на який саме інгредієнт відбувається реакція і підібрати новий склад без нього.

Також після проведення операції зі стерилізації кішок або кастрації котів, яку рекомендується проводити не раніше дев'ятимісячного віку, вихованця слід перевести на відповідний корм для стерилізованих котів .

Перехід на доросле харчування

Переведення на дорослий корм відбувається орієнтовно при досягненні однорічного віку, проте деякі породи потребують дитячого харчування трохи довше, зокрема кішки великих порід (наприклад, мейн-куни) повинні отримувати корм Kitten до 18-24 місяців. Перехід на доросле харчування здійснюється плавно, він повинен займати не менше 4-7 днів, оскільки швидкі зміни можуть спричинити розлад шлунка та інші проблеми зі здоров'ям.

Спочатку варто змішувати старий і новий корм разом під час одного прийому їжі. Згодом потрібно поступово змінювати відсоткове співвідношення - використовуйте все менше старого звичного корму і все більше нового, дорослого

Можна скористатися наступною схемою:

  • 1-2 день: наповніть котячу тарілку на 75% кормом для кошенят та на 25% кормом для дорослих.
  • 3-4 день: змішайте дорослий та дитячий корм у співвідношенні 50/50.
  • 5-6 день: годуйте кішку сумішшю, що складається з 75% корму для дорослих та 25% дитячого корму.
  • 7-й день: перейдіть на 100% формулу для дорослих.

Який корм для кошеня вибрати?

Щоб підібрати корисну їжу для організму, що росте, рекомендуємо порівняти кілька продуктів, які є на ринку, між собою, зверніть особливу увагу на склад і процентний вміст м'яса. Малюкам можна давати як вологий, так і сухий корм або їх комбінацію. При цьому слід враховувати різницю між такими продуктами:

  • Вологий корм містить більше води, тому він корисніший з погляду гідратації організму, промивання сечовивідних шляхів та збереження здоров'я нирок.
  • Сухий корм більш зручний та практичний. Також він сприяє механічному очищенню зубів.

Основою раціону вашого вихованця має бути високоякісний повнораційний збалансований корм для кошенят, який відповідає віку та стану здоров'я малюка. Не рекомендується використовувати для годування кошеня корму для інших тварин, тому що їх склад не збалансований за співвідношенням білків, жирів та клітковини.

Їжа для кошенят повинна містити не менше 30% білка і 9% жиру, в її складі повинні бути всі необхідні поживні речовини, в т.ч. обов'язково таурин, жирні кислоти, мінерали та вітаміни.

Раціон котять з особливостями здоров'я

Кішки можуть народжуватися на світ із підвищеною чутливістю та алергією на певні речовини. Подібні особливості проявляються порушеннями в роботі травного тракту та вимагають звернення за консультацією до ветеринару.

Для корекції стану вихованця може знадобитися вибір необхідного складу корму без алергену, яким найчастіше виступає тваринний білок (наприклад курка). Якщо зміна м'ясного інгредієнта не вирішує проблему, зверніть увагу на гіпоалергенні склади  або корм для чутливого харчування, позначаються Sensitive.

Як дізнатися, скільки має їсти кошеня?

Для визначення добової норми корму зважте вихованця і надалі орієнтуйтеся на таблицю на упаковці корму. Ці дані є орієнтовними і залежать від темпераменту та способу життя киси.

Інші продукти для кошенят

Власники можуть пропонувати кошенятам (від 4 місяців) ласощі у вигляді консервованих сардин, тунця або лосося (без кісток) у невеликій кількості час від часу. Однак регулярне використання риби не дуже корисне для котів.

Також як ласощі можна використовувати варене м'ясо (курку) без кісток, цибулі, соусів та інших токсичних речовин. Будь-яке сире м'ясо не рекомендоване через ризик інфікування бактеріями та кишковими паразитами. Також не можна давати котам сирі м'ясні продукти, які іноді продаються в магазинах у вигляді корму для свійських тварин (фарш, рулети, вироби з кістки, ковбаси та ін.). Крім бактеріальної небезпеки у складі можуть бути сульфітні консерванти, які провокують важкий смертельно небезпечний дефіцит тіаміну (вітаміну В1), і навіть високий вміст солей та інших консервантів.

Допускається використання як ласощі сирих дрібно нарізаних овочів у невеликій кількості. Також кошенятам варто забезпечити доступ до трави, яка стає джерелом рослинних речовин та поживних мікроелементів. Уникайте хімічно обробленої трави та отруйних рослин. Враховуйте, що підвищене споживання деяких видів «котячої трави» може призводити до підвищення рівня вітаміну D і розвитку симптомів отруєння (блювання, слабкість, втрату апетиту, підвищену спрагу і частого сечовипускання, появу крові в калових масах, запору, втрату ваги, судом та внутрішньому. кровотечі).

Токсичні продукти для кішок

Кошенятам категорично не можна давати алкоголь, цибулю, часник, шоколад, каву та продукти з кофеїном, будь-які продукти з пліснявою, авокадо, тісто для хліба, дріжджове тісто, виноград (в т.ч. родзинки, кишміш), смородину, горіхи, фруктові кісточки, кукурудзяні качани, помідори, гриби, варені кістки, невеликі шматочки сирих кісток, обрізки жиру та шкіри, сіль і це не повний список.

Небезпеку для тварин є також мотузки, якими обертають рулети м'яса, кульки та інші нехарчові предмети, які можуть бути з'їдені разом з їжею.

Чому кошеня не їсть?

Іноді відсутність апетиту та шлунково-кишкові розлади пов'язані з кишковими паразитами. Вони можуть бути навіть у новонароджених тварин, і для боротьби з ними необхідно використовувати спеціальні препарати для кошенят. Лікування від гельмінтів проводять комплексно всім тваринам, які контактують із зараженим.

Також проблема може бути у розвитку інфекційних хвороб. Якщо вихованець відмовляється від їжі, у нього виникли проблеми в роботі травного тракту (блювання, діарея) – негайно зв'яжіться з ветеринаром.

Повноцінне та збалансоване харчування кошенят – це запорука здоров'я у дорослому віці. При правильному харчуванні тварина залишається здоровою і бадьорою, має стабільну вагу та чисту блискучу вовну.

Дата публікації: 14.04.2023 11:02

нагору