- Празицид-суспензія Плюс відноситься до комбінованих антигельмінтних лікарських препаратів.
Комбінація празиквантелу, фебантелу та пірантелу памоату, що входять до складу препарату, забезпечує широкий спектр його антигельмінтної дії на шлунково-кишкових нематод (Тохосара саніс, Toxocara cati, Тохосара mistax, Toxascaris leonina, Uncinaria stenocephala, Trichuris vulpis, Trichuris vulpis, granulosus, Alveococсus multilocularis, Mesocestoides lineatus, Dipylidium caninum, Diphyllobotrium latum, Multiceps multiceps), які паразитують у собак і кішок.
- Пірантел памоат – з'єднання групи піримідинів, механізм його дії заснований на блокаді передачі нервових імпульсів у нервово-м'язових синапсах шляхом деполяризації мембран м'язових клітин, що спричиняє параліч м'язової системи нематод; пірантел погано всмоктується, що забезпечує його пролонговану дію на гельмінтів у кишечнику; виводиться з організму переважно у незміненому вигляді (93%) з фекаліями.
Празиквантел – з'єднання групи піразінізохінолінів, активно щодо шлунково-кишкових цестод на всіх фазах розвитку. Підвищуючи проникність клітинних мембран паразиту для іонів кальцію (Ca2+), викликає деполяризацію мембран, скорочення мускулатури та руйнування тегументу, що призводить до загибелі гельмінтів та сприяє їх виведенню з організму тварини. Сполука швидко всмоктується у шлунково-кишковому тракті, досягаючи максимальної концентрації в плазмі крові через 1 – 3 години, оборотно зв'язується з білками сироватки крові (70 – 80%), частково метаболізується у печінці, реекскретується в кишківник, виводиться з організму в основному із сечею (До 80%) протягом 24 годин.
Фебантел відноситься до пробензімідазолів, що біотрансформуються в організмі в бензімідазоли. Механізм дії фебантелу заснований на інгібуванні ферменту фумаратредуктази в мітохондріях гельмінтів, внаслідок чого порушується засвоєння глюкози та синтез білка тубуліна, що призводить до руйнування мікротубулярного апарату клітин паразиту, спричиняючи його загибель. Фебантел всмоктується в кишечнику, метаболізується в печінці та виділяється з жовчю у просвіт кишківника, де частково відзначається його повторна резорбція, з організму виводиться як у незміненій формі, так і у вигляді кількох метаболітів із фекаліями та сечею.
Празицид-суспензія Плюс за ступенем впливу на організм відноситься до речовин малонебезпечних (4 клас небезпеки за ГОСТ 12.1.007-76), в рекомендованих дозах не має ембріотоксичної, тератогенної та сенсибілізуючої дії, добре переноситься собаками та кішками різних порід та віку.